کابین ‌های شیشه ‌ای دنج حومه ایسلند و تجربه خیره شدن به ستاره ها!

درست بیرون از ریکیاویک، , ÖÖD دو کابین پر زرق ‌و برق با چشم‌انداز تماشایی از شمال اروپا ساخته است.

این اتفاق به لطف همکاری با لژ شیشه‌ای پانوراما رخ‌ داده است و بازدیدکنندگان کابین می‌توانند برای داشتن تعطیلاتی منحصربه‌فرد - البته پس از بحران کرونا - آن را اجاره و در آن اقامت کنند. بخش جلویی این اتاق شامل یک ‌تختخواب است که دیوارهای اطراف آن شیشه‌ای است. از مهمانان دعوت می‌شود که از محیط اطراف دیدن کرده و شگفت‌زده شوند و از محیط داخلی دنج و راحت نیز استفاده کنند.

 آندریاس تییک، مدیرعامل  ood  گفته خانه‌های شیشه‌ای ایسلند از شیشه شفاف ساخته ‌شده‌اند و به شما اجازه می‌دهند روی تختی مثل تخت خانه خودتان دراز بکشید و به ستاره‌ها خیره شوید - تماشای منظره اطراف یک اتفاق بسیار مهیج است- باد زوزه می‌کشد و کابین گرم و راحت برای شما آرامشی بی‌نظیر به همراه خواهد داشت. در این کابین ساده شما می‌توانید از فضای بیرون و منظره اطرافتان لذت ببرید.

قسمت عقب کابین که شامل یک اتاق نشیمن، آشپزخانه اوپن و حمام است، پوشیده از نوعی چوب اصلاح‌ شده است که برای گرم نگه‌داشتن کابین در نظر گرفته‌ شده است. این چوب نه‌تنها پایدار و بادوام است بلکه راحت نیز هست. هوای داخل کابین بسیار مطبوع است، زیرا این چوب در کف و در بعضی از مبلمان مورداستفاده قرار گرفته است.

هدف از این کار ساخت کلبه‌ای است که هم راحت باشد و هم کاربردی. ویژگی‌هایی که برای چنین فضای کوچکی که در محیط باز قرار دارد، مهم است. برای مثال، سقف‌ها از "شیشه " ساخته ‌شده‌اند و جریان‌های الکتریکی و اکسیداسیونی در یک ‌طرف شیشه اعمال‌ شده‌اند. این کار اجازه می‌دهد تا سیستم گرمایش اصلی کابین، عمل کند و همچنین یخ و برف را ذوب می‌کند. خاصیت ضد انجماد ایجاد شده توسط این سیستم، بدین معنی است که میهمانان همیشه هنگام استراحت در رختخواب، یک نمای شفاف از آسمان خواهند داشت.

فضای باز داخلی کابین به شما احساس راحتی می‌دهد، این شرایط در کنار هم،  نشان دهنده‌ی انتخاب هوشمندانه طراحان بوده است. هنگامی‌که شما در یک فضای کوچک زندگی می‌کنید، ممکن است عاقلانه باشد که کابینت‌های بسته‌ای طراحی کنید، همه‌چیز را داخل کابینت‌ها بگذارید و در را ببندید، اما تصور کنید که اگر ظرف‌ها، گلدان‌ها، چاقوها، قاب‌های عکس و غیره در کابینت گذاشته شوند فضا چقدر بی‌روح خواهد بود .

اما این به این معنی نیست که چون کابینتی در نظر گرفته نشده درون کابین خالی است. در زیر تخت، فضای زیادی برای میهمانان فراهم ‌شده تا لباس‌هایشان را آنجا قرار دهند و نوع کمدها برای جا دادن چمدان‌ها طراحی ‌شده‌اند. درنهایت، آن‌هایی که خواهان حریم خصوصی هستند یا می‌خواهند در بعضی ساعات حضورشان در کابین خصوصاً در ماه‌های تابستان جلوی ورود نور به کابین را بگیرند  - وقتی بیرون تاریک نیست  - قادر به انجام این کار خواهند بود.  برای این منظور در کنار تخت یک پرده تعبیه ‌شده است.

هر دو کابین ۲۳۶، دارای یک وان آب‌گرم در فضای باز نیز هستند!

این کابین‌ها تمام وسایل راحتی یک‌خانه رادارند، و این در حالی است که مناظر محیط را نیز می‌توانید ببینید .

سقف شیشه‌ای به این معنی است که مهمانان می‌توانند هنگام استراحت در تختخوابشان به ستاره‌ها خیره شوند .

 هر دو کابین برای رزرو از طریق سایت کابین پانوراما در دسترس هستند.

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1406413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =