بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی استان گلستان در تملک بانک‌ها قرار دارد

معاون اقتصادی استاندار گلستان گفت: بیش از یکصد واحد تولیدی استان در تملک بانک‌ها قرار دارند که اولویت امسال ما فعال‌سازی دوباره این واحدها است.

به گزارش خبرآنلاین از گمیشان : ابراهیم کریمی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در این شهرستان اظهار داشت: یکی از اولویت‌های امسال در حوزه تولید با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه جهش تولید، احیای واحدهای تولیدی راکد و تعیین تکلیف واحدهایی است که در تملک بانک‌ها قرار دارد.

وی گفت: برای این کار کلینیک‌های عارضه‌یابی در استان ایجاد کردیم تا اولا واحدهای تولیدی دارای مشکل شناسایی شوند و اقدامات بعدی برای احیای این واحدها در دستور کار قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی استان در تملک بانک‌ها قرار دارد، افزود: پس از شناسایی این واحدها با سرمایه‌گذاران جدید برای فعال‌سازی و از سرگیری تولید تفاهم می‌کنیم و یا اینکه با برطرف کردن مشکلات از سرمایه‌گذار قبلی برای راه‌اندازی مجدد این واحدها کمک می‌گیریم.

کریمی گفت:‌واحدهای تولیدی که در تملک بانک ها قرار دارند شناسایی و با سرمایه گذار جدید فعالیت های تولیدی را از سر می‌گیرند یا با سرمایه‌گذار قبل مجدد راه‌اندازی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای کلینک‌های عارضه‌یابی واحدهای تولیدی، واحدهای نیمه فعال به سمت فعال شدن و واحدهای فعال را در راستای افزایش سرمایه سوق می‌دهیم تا واحد تولیدی راکد در استان نداشته باشیم.

48

کد خبر 1406551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =