زوجی آمریکایی اتوبوس مدرسه را به خانه‌ ای متحرک تبدیل کردند!

زندگی در جاده برای بسیاری از ما وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسد و برای برخی افراد، این سبک زندگی تا زمانی خیلی عالی است که آن را تجربه نکرده باشند.

تایلر هجورتینگ و لکسی اوبراین زوجی هستند که کالیفرنیا جایی که مجبور به پرداخت اجاره بالایی بودند را ترک کردند و زندگی جدیدی را در یک اتوبوس مدرسه‌ی تبدیل ‌شده به خانه متحرک، که همچنین با نام اِسکولی (skoolie) شناخته می‌شود، را شروع کردند.

هجورتینگ و اوبراین اِسکولی خود را وان وایلد راید (One Wild Ride) می‌نامند و وسیله نقلیه بازسازی‌شده آن‌ها مانند هر خانه کوچکی دنج است. کف‌پوش‌های چوبی و پنل‌های روی دیوارها و سقف‌ها، زیبایی ظاهری فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کند. ترکیب کابینت‌های سفید و نارنجی و حضور گیاهان بسیار، باور این‌که این وسیله نقلیه روزگاری مردم زیادی را روزانه جابه‌جا می‌کرده را دشوار می‌کند.

ساخت وان وایلد راید نزدیک به دو سال زمان برد. هنگامی‌که این زوج تصمیم گرفتند که می‌خواهند شیوه زندگی متحرک (حداقل برای مدتی کمی) را اتخاذ کنند، آن‌ها یک سال را صرف تحقیق و جستجوی اتوبوسی کردند که مناسب باشد. پس از خرید اتوبوس در سایت نیازمندی‌های آمریکا شروع به کار کردند. آن‌ها می‌گویند: «ما در عرض هشت ماه اتوبوس خود را بازسازی کردیم و کار خود را بعد از کار و در اواخر هفته انجام می‌دادیم.» آن‌ها هنگام طراحی اِسکولی یک سری ملزومات نیز به طراحی داخلی آن اضافه کردند. او گفت: «بعضی از ضروریاتی که ما مطمئن بودیم که باید در اِسکولی خود داشته باشیم وسایلی مانند یخچال، تخت دو نفره، و یک میز ناهارخوری در سایز آپارتمانی بودند.»

آن‌ها از زمان شروع ماجراجویی بزرگ خود، بلافاصله محل استقرار خود را مشخص کردند. آن‌ها زمینی را در تگزاس خریداری کرده و اتوبوس خود را در آن پارک کردند و شروع به ساختن مجموعه‌ای از کابین‌های کوچک نمودند و نام آنجا را مجموعه برکه (The Pond Collective) گذاشتند. آن‌ها پروژه‌های دیگری در دست داشتند که شامل آیس پلنت ونیو ( Ice Plant Venue) بود، که این ساختمانی است در مرکز شهر لاگرانج (La Grange) که برای برگزاری مراسم و رویدادها می‌باشد.

به ساخت اِسکولی شخصی خود علاقه دارید؟ هجورتینگ و اوبراین توصیه‌هایی برای شما دارند. آن‌ها میگویند: «اگر ما بخواهیم به کسی که می‌خواهد یک اتوبوس مدرسه را به خانه تبدیل کند، مشاوره دهیم، به او میگوییم پول خوبی را صرف یک سیستم خورشیدی خوب و تأمین برق کنند.» و از اینکه خانه‌ای کوچک است نترسید. نکته دیگر اینکه ما تنها بعد از چند ماه کوتاه در جاده متوجه شدیم که می‌توانستیم با یک اتوبوس حتی کوچکتراز این نیز راه برویم!"

در ادامه تصاویر دیگری از این خانه‌ی همیشه در سفر را باهم تماشا می‌کنیم. آیا شما هم جسارت گرفتن چنین تصمیمی را دارید؟

فضای داخلی این خانه متحرک شامل چوب‌هایی بارنگ روشن و گیاهان زیادی بود.

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1412605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =