۴ نفر
۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵
استقلال با شعار کهکشانی نمی‌شود آقای سعادتمند

استقلال این روزها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و مدیرعامل باشگاه وعده‌های زیادی برای حل آن ها می‌دهد.

"باشگاه پر گنجینه استقلال همواره با اقتدار بر پیشانی ورزش فوتبال کشور درخششی کم نظیر داشته است که این مهم با فداکاری، اخلاص و پایبندی چهره‌های نامدارش و همچنین جز شکیبایی و حمایت‌های بی‌دریغ هواداران با وفا و نجیبش که در گرما و سرما از باشگاه محبوبشان داشته‌اند به دست آمده است.استمرار و تداوم این قهرمانی‌ها و به اوج رسیدن، حق مسلم هواداران که سرمایه‌های ثابت و جدا نشدنی به شمار می‌روند، محسوب می‌گردد که مسئولیت آن بر عهده کادر فنی و اجرایی و مدیریتی باشگاه است. 
بر این اساس به هواداران، پیشکسوتان و همه عزیزان خانواده بزرگ استقلال اطمینان می‌دهیم تا با بهره گیری از توان تجربی و دانش فنی خبرگان از بن‌بست‌ها خارج و مسیر کهکشانی را طراحی و تبیین نماییم و با تحقق شعار استقلال بزرگ همیشه قهرمان خواهد بود، به پیش خواهیم رفت. روزهای بزرگ برای باشگاه بزرگی چون استقلال در راه است."

این بخشی از پیام احمد سعادتمند خطاب به هواداران استقلال است. متنی سراسر شور و امید و وعده های جذاب برای حل مشکلات بی پایانی که این روزها بر سر یکی از پر افتخارترین تیم های فوتبال ایران ریخته. شعار دادن و وعده دادن و صدور پیام هایی از این دست شاید خاصیتی همانند یک قرص مسکن داشته باشد. برای ساعاتی درد را کم می کند و امید به بهبود را افزایش می دهد اما وقتی اثر آن تمام شود آن گاه از خود می پرسیم حالا چه باید کرد؟

الان هم می توان از آقای سعادتمند به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال پرسید که برنامه مکتوب و عملی‌تان برای تحول در باشگاه استقلال چیست و دقیقا در کدام عرصه ها برای حل معضل ها رو به استفاده از توان تجربی و علم نخبگان آورده اید؟ مهم ترین مشکل استقلال در این روزها بحث کمبود منابع مالی و بدهی های انباشته است و شما در مقام مدیرعامل باید به فکر ایجاد درآمدی پایدار باشید آن هم نه از راه قرارداد با کارخانه های تولید مواد غذایی که انتهای مسیرش معلوم نیست بلکه از راه هایی آسان تر و کوتاه مدت تر با سوددهی قطعی.

آیا برای تحقق این امر به فکر استفاده از ظرفیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هستید؟ صفحه رسمی اینستاگرام باشگاه، نزدیک به یک میلیون و 500 هزار دنبال کننده دارد. این یعنی بستر و ظرفیتی فوق العاده برای درآمدزایی از طریق تبلیغات. آیا باشگاه در این زمینه فعالیت موثری داشته و درآمدزایی کرده؟ اگر پاسخ منفی است، می توان پرسید چرا؟ و اگر پاسخ مثبت است می توان پرسید که این درآمدها در چه اموری برای توسعه باشگاه هزینه شده اند؟

یا به عنوان مثال کانال تلگرام رسمی باشگاه فقط 78 هزار عضو دارد. یعنی چیزی کمتر از گنجایش ورزشگاه آزادی. آیا ظرفیت باشگاه استقلال در جذب هوادارانش در پیام رسانی پرطرفدار مثل تلگرام همین میزان است؟ آیا در کانال رسمی باشگاه نباید میلیون ها هوادار استقلال در سراسر ایران عضو باشند و آنگاه باشگاه از این بستر میلیونی به دنبال کسب درآمدی درخور باشد؟ دیگر راه درآمدزایی حرفه ای در فوتبال دریافت حق پخش تلویزیونی است. مگر صداوسیما مطابق قانون برنامه ششم توسعه و همچنین قانون بودجه سال 99 مکلف به پرداخت بخشی از درآمدهای حاصل از پخش مسابقات فوتبال به تیم ها نیست؟ حالا که قانون به چنین صراحتی صداوسیما را مکلف به پرداخت می داند، شما چرا برای دریافت آن دست به اقدامات حقوقی لازم نمی زنید؟ یا اگر اقدامات لازم را انجام داده اید، طی گزارشی در سایت باشگاه استقلال- که البته فعلا وجود خارجی ندارد و این هم از عجایب روزگار است- در این خصوص توضیحات لازم را به هواداران ارائه بدهید. 

یا مثالی دیگر در حوزه درآمد، بحث سامانه پیامکی است که هواداران استقلال چندین سال از طریق آن برای باشگاه خود درآمدزایی کردند. درآمدی که به تنهایی می توانست بخش اعظم مشکلات این تیم اعم از بدهی ها و... را حل کند و به مدیران این تیم کمک کند تا امکانات لازم را برای موفقیت کادرفنی و بازیکنان فراهم کنند. خوب است به عنوان کسی که هم سابقه عضویت در هیئت مدیره باشگاه را دارد و هم الان مدیرعامل است به هواداران استقلال توضیح دهید که چند درصد از درآمد حاصل از پیامک ها به باشگاه رسیده و در چه اموری هزینه شده که امروز جز بدهی و تهدید و محکومیت میراثی برای شما باقی نمانده و چند درصدش اصلا به حساب باشگاه واریز نشده و معلوم نیست کجاست.

موفقیت شما در اداره باشگاه استقلال باعث خوشحالی میلیون ها هوادار این تیم خواهد شد و قطعا همگان خواهان روی دادن این موضوع هستند اما تحقق این آرمان های بلند، جز با برنامه ریزی دقیق و کار مداوم حاصل نخواهد شد چرا که هیچ تیمی با شعار و وعده کهکشانی نشده است.

254 251

کد خبر 1414640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =