بی‌تفاوتی برخی مسئولان به "امر به‌معروف" سبب افزایش مشکلات اجتماعی می‌شود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر گفت: در جامعه امروز برخی از مسئولان نسبت به این موضوع کم توجه هستند و چه بسا بی‌تفاوتی به امر به معروف سبب افزایش مشکلات اجتماعی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی : آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی امروز در دیدار با  اعضای هیئت اندیشه‌ورز ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی اظهار داشت: در آستانه ماه محرم هستیم و فلسفه اصلی این ماه احیای امربه معروف و نهی از منکر است.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر مسئله‌ای ریشه‌ای است که در جهان شناسی و انسان شناسی شناخته می‌شود و مشابه بسیاری از مسائلی است که به خود انسان ربط ندارد اما به هر حال جزو زندگی انسان شمرده می‌شود و براساس رفع نیازهای زندگی بشری به صورت علمی تخصصی دنبال آن بوده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: افراد عامی جامعه می‌دانند که هر چیزی در طبیعت اگر بخواهد به نتیجه مطلوب رسد باید در یک فرمول خاص آن از مبدأ تا مقصد حرکت کند؛ در غیر این صورت به مقصد نمی‌رسد.

عبادی افزود: در جهان شناسی انسان شناسی، آدمی در تولید انسانیت خود چه فرمولی دارد؛ آیا انسان رها است؟ عقل یعنی هر چیزی در جای خود و به اندازه خود باشد و ظلم یعنی هر چیزی خارج از جای خود قرار گیرد.

وی بیان کرد: هر فردی در هر شرایطی غیر از جنبه شخصی یک اثر اجتماعی هم دارد. در جهت تثبیت حق حتی اگر اکثریت دنبال باطل باشند خون بر شمشیر پیروز است و اکنون بعد از یک هزار و ۴۰۰ سال مشاهده می‌کنید دنیا به عدالت نیاز پیدا کرده و ظالمان راه وسیع حق براساس عقل را بسته‌اند و به راه کج ظلم روی آورده‌اند؛ نتیجه همین می‌شود که دنیا برای ظالمان به بن‌بست رسیده است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه "در خیابان‌های واشنگتن، برلین و لندن مردم معتقدند تا عدلی نباشد صلحی نیست" افزود: در جامعه اسلامی  امربه‌معروف نیازمند توجه مسئولان است و متأسفانه در جامعه امروز برخی از مسئولان نسبت به این موضوع کم توجه هستند و چه بسا بی‌تفاوتی به امر به معروف باعث افزایش مشکلات اجتماعی می‌شود.

عبادی اظهار داشت: مسلماً انواع و اقسام انحرافات فکری، اعتقادی و اخلاقی که برخی افراد به آن توجهی ندارند از ویروس کرونا خطرناک‌تر است.

46

کد خبر 1423488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =