۱ نفر
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
انتقاد یک عضو شورای تهران از رئیس جمهور

تسنیم نوشت: عضو شورای شهر تهران با انتقاد از طرح دولت مبنی بر رایگان شدن برق ۳۰ میلیون نفر در روستاها گفت: اینگونه حرکتها پوپولیستی است و از دولت انتظار داریم گرفتار اینگونه اقدامات نشود.

مرتضی الویری در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران با انتقاد از برخی از اقدامات و حرکتهای پوپولیستی دولت تدبیر و امید اظهار کرد: به دولت توصیه می‌کنیم از این حرکتها که در سالهای اخیر مورد انتقاد بوده است دوری کند و گرفتار آن نشود.

وی تصریح کرد: اخیراً دولت اعلام کرده است بنا دارد برق ۳۰ میلیون نفر را رایگان کند که این صحبت‌ها پوپولیستی است و جای نقد و انتقاد دارد.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: مصرف انرژی در ایران ۴ برابر دنیا و ۷ برابر ژاپن است. مصرف ما بسیار بالاست و به لحاظ یارانه‌ای نیز مقام اول را در ارتباط با انرژی به خود اختصاص داده‌ایم.

وی گفت: اولاً اگر دولت بخواهد برق را برای تعداد قابل توجه مشترکین رایگان کند باید منابع آن تامین و اعلام شود همچنین دولت اگر بخواهد این کار را انجام دهد قاعدتا باید از منابع آموزش و بهداشت و... بکاهد چرا که طبیعتا انرژی خلق نمی‌شود و باید از جای دیگر منابع مورد نیاز تامین شود. اگر این اقدام انجام شود و برق مجانی شود این سیگنال به مردم داده می‌شود که بیشتر مصرف کنند.

۴۷۲۳۱
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1429390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =