ترخیص محیط‌بان مجروحِ تهرانی از بیمارستان

تسنیم نوشت: محیط‌بان منطقه حفاظت شده ورجین شمیرانات که هفته گذشته در درگیری با شکارچیان غیرمجاز مجروح و به بیمارستان منتقل شده بود، پس از بهبودی نسبی و با نظر پزشکان از بیمارستان مرخص شد.

امین افتخار، مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار کرد: امیرحسین کرمیان محیط‌بان منطقه حفاظت شده ورجین شمیرانات که در هفته گذشته در درگیری با شکارچیان غیرمجاز مجروح  و به بیمارستان منتقل شده بود، پس از بهبودی نسبی و با نظر پزشکان از بیمارستان مرخص شد.

وی گفت: محیط‌بان منطقه حفاظت شده ورجین صبح چهارشنبه هفته گذشته پس از عملیات تعقیب و گریز شکارچیان غیرمجاز در درگیری با متخلفین و با شلیک مستقیم سلاح شکاری غیرمجاز، از ناحیه پای راست و شکم دچار مجروحیت شدید شد که با هماهنگی‌های انجام شده، بلافاصله از طریق بالگرد به بیمارستان میلاد تهران منتقل و تحت جراحی و مراقبت‌های ویژه قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: خوشبختانه و به لطف الهی این محیط‌بان زحمتکش و سخت‌کوش محیط زیست استان تهران پس از مداوا و درمان طی چند روز گذشته، عصر روز گذشته با نظر پزشکان معالج از بیمارستان مرخص شد.

افتخار، با بیان اینکه انشاءلله این محیط‌بان به‌زودی و پس از بهبودی کامل مجدداً به محل خدمتی خود بازگشته و به امر حفاظت از طبیعت و حیات وحش مشغول خواهد شد، اظهار کرد: محیط‌بانی به واسطه حضور محیط‌بانان در موقعیت‌های مختلف طبیعی و امکان رویارویی با شکارچیان غیرمجاز و دیگر متخلفین حوزه طبیعت و حیات وحش، به واقع جزو مشاغل حساس، پرمخاطره و سختی است که ایمان، عشق و علاقه و همچنین از خودگذشتگی جزو فاکتورهای اساسی آن محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تا دو سه روز اول این حادثه، مادر محیط‌بان امیرحسین کرمیان از مجروحیت فرزند خود در درگیری با شکارچیان غیرمجاز خبردار نبود، گفت: همه خانواده‌هایی که به واسطه شغل فرزندان، همسران و نزدیکان خود در این حوزه یعنی شغل محیط‌بانی با آن ارتباط دارند، همواره چشم انتظار دیدار و بازگشت عزیزان خود از مأموریت‌ها و وظایف سازمانی هستند و واقعا در چنین مواقعی شنیدن خبر مجروح شدن، آسیب‌دیدگی و یا شهادت آن‌ها بسیار سنگین و ناگوار است چرا که کار محیط‌بانی به منظور حفاظت از طبیعت و حیات وحش، با مظلومیت آن عجین و قرین است.

افتخار با اظهار امیدواری از اینکه انشاءلله دیگر کمتر شاهد چنین اتفاقاتی باشیم، در مورد ۵ متخلف دستگیر شده در رابطه با درگیری و تیراندازی به محیط‌بان استان تهران نیز خاطرنشان کرد: بررسی روند قانونی پرونده این متخلفین در مراجع امنیتی و قضایی آغاز شده و پس از صدور احکام قضایی، اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1432063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =