تعطیلی اصناف راه حل کنترل کرونا نیست

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند، گفت : با توجه به شرایط اقتصادی فعلی باید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید شود و تعطیلی اصناف نمی تواند راه حل مناسبی برای کاهش آسیب به مردم باشد.

به گزارش خبرآنلاین اروند، سید علی موسوی در جلسه کارگروه تخصصی بررسی تاثیر اقتصادی ویروس کرونا بر کسب و کارهای کوچک و اصناف که ظهر امروز در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شد، افزود: بعضی اصناف با شیوع کرونا مدت ها تعطیل و بشدت متضرر شدند که پرداخت وام مشاغل آسیب دیده از کرونا به این صنوف می تواند موثر اما مسکنی موقتی باشد .

وی در این نشست که با حضور روسای اتحادیه هایی که بیشترین آسیب را از ویروس کرونا دیده اند، انجام شد؛ آمار و ارقام دقیق از سوی اصناف به منظور حل مشکلات ، اطلاع‌رسانی صحیح درباره نحوه مقابله با این ویروس، بررسی تبعات اقتصادی ناشی ازگسترش این بیماری و کاهش این تبعات با کمک معاونت فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند را در سیاستگذاری های آتی بسیار مهم و ضروری دانست و تاکید کرد : بررسی و مذکرات بیشتر در قالب کارگروه هایی با حضور مسئولین مربوطه و فرمانداران دو شهرستان آبادان و خرمشهر می تواند موثر باشد.

این مقام مسئول همچنین یادآور شد : بعضی کسب و کارهای پایدارتر و مشاغلی که از فضای مجازی استفاده ببرند، موفق تر بودند و مشاغل خدماتی و کارهایی که ارتباط مستقیم با مردم داشتند مانند رستوران داران ، هتل ها ، آرایشگران زنانه ، مجتمع تجاری و .. بیشترین ضرر را متحمل شدند؛ که باید در کارگروه های ذکر شده مورد توجه ویژه قرار بگیرند .

48

کد خبر 1434596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =