نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: درس‌های دفاع مقدس هیچگاه کهنه نمی‌شود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نقش دفاع مقدس برای هشت سال جنگ نیست بلکه برای هشت قرن است و مملو از درس‌هایی است که هیچگاه کهنه نمی‌شود و از ذهن مردم و مسئولان پاک نمی‌شود.

به گزارش خبرآنلاین ازخراسان جنوبی :  آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی  در  دیداربا  فرماندهان نظامی و انتظامی استان  که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد اظهار داشت: امر خدا چه در امر تکوینی و چه امر تشریحی که در دین و شریعت است امر به عدل است یعنی هرچیزی براساس هدفی که آفریده شده به اندازه آن به دنبال اجرایی شدن عدل  است.

وی با بیان اینکه  نظام تکوینی و خلقت همه  چیز از آن خداست اما هدف از بعثت اقامه عدل بوده است و همه چیز تحت قانون عدل اداره می‌شود. اگر موجود مختار مکلفی مانند انسان بخواهد به کمال برسد شراط آن عدل است اما به دلیل اختیار بشر محبور نیست عدل را انتخاب کند و شاید ظلم را انتخاب کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: همواره در طول تاریخ از زمان قابیل ظلم بوده و هست اما آنچه مهم است اینکه انسان تسلیم ظلم نباید شود و خدای متعال در صحنه آزمایش و امتحان هر از گاهی اتمام حجت می‌کند.

عبادی بیان کرد: ارزش دفاع مقدس از نظر ارزش‌های قرآنی و الهی تشخیص داده می‌شود چون مردمی که در مقابل ستم ستمگران و استعمار جهان خوار و سیستم فاسد قیام کردند در یک شرایط نابرابری قرار داشتند که کره زمین به دو نیمکره شرقی و غربی تقسیم شده بود و همه نظرشان محو اسلام و مسلمین بود و مقدماتی برای سقوط قطعی بود اما مردم انقلاب کردند و در مقایل شرق و غرب ایستادگی کردند و پیروز شدند.

عبادی افزود: بعثی‌ها به سرکردگی صدام جنگ را آغاز کردند اما در باطن این جنگ شوری، آمریکا، کشورهای اروپایی و همه مرتجعان بر علیه ایران  بود. 

وی اظهار داشت: بعد از هشت سال جنگ تحمیلی سازمان‌های بین الملی وقتی دیدند کاری از آنها ساخته نیست اعلام کردند  که کسی که قرارداد شکسته و شروع کننده جنگ بوده صدام بوده است.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: نقش دفاع مقدس مربوط به هشت سال جنگ نیست نقشی است که ثابت شد امروز همه آنهایی که با ادعاهای آنچنانی خود را ابر قدرت می‌دانند، اکنون چقدر محتاطانه عمل کردند.

عبادی با بیان اینکه دفاع مقدس برای هشت سال جنگ نیست بلکه برای هشت قرن است افزود: حق دفاع برای هر فرد و جامعه‌ای محفوظ است و آنها که با حکومت ننگین خود مانع از دفاع مردم شوند و سر سازش و آزادی مردم معامله می‌کنند از آنها به عنوان گاو شیرده یاد می‌شود.

وی افزود: کسب شهادت سرمایه گذاری برای ابد است و  آرزوی هر انسان آزاده‌ای است. کار شما امروز به عنوان افکار عمومی جهان درآمده است آنچنان که  در خیابان‌های واشنگتن، لندن و برلین حرف‌هایی که شما در چهل سال قبل زدید مطرح می‌شود و این است که امید می‌دهد که انقلابی قبل از ظهور مهدی می‌آید و زمینه سازی می‌کند برای برپایی حکومت مهدی موعود.

نماینده ولی فقیه عنوان کرد: راه کربلا گرچه مسدود است اما کربلا سمبل تفکر مبارزه با ستم است و کشورهای مختف هرسال به کربلا می‌آیند تا این تفکر را به همه جهان بشناسند.

عبادی اظهار داشت: امسال به دلیل اینکه کرونا همه را درگیر کرده و با حفظ و رعایت همه اصول بهداشتی همچنان که در دهه محرم مردم رعایت کردند باید در اربعین هم تلاش شود دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی حفظ شود و البته پرشورتر از سال‌های قبل برگزار شود.

فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی و فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ نیز در این دیدار فرا رسیدن سالگرد عملیات ثامن الائمه که تقارن با هفته دفاع مقدس است را تبریک گفت و اظهار داشت: امسال به علت شیوع ویروس کرونا مراسم رژه نیروهای مسلح برگزار نمی‌شود.

امیر سرتیپ دوم ستاد محمود محمودی با بیان اینکه هر حادثه‌ای که رقم می‌خورد در زمان خود یک رویداد و کار هماهنگ شده است اما وقتی آن اقدامات طرح و اجرا شد تبدیل به درس تاریخ می‌شود افزود: هشت سال دفاع مقدس مملو از درس‌هایی است که هیچگاه کهنه نمی‌شود و از ذهن مردم و مسئولان پاک نمی‌شود.

وی گفت: درس‌های دفاع مقدس زیاد و غیر قابل شمارش است اما تجربه‌ای که کسب کردیم اینکه جنگ روحیات مردم ایران و ۳۶ میلیون نفر جمعیت آن زمان را به سرمایه اجتماعی تبدیل کرد و درس وحدت و اتحاد و خودباوری را به ما داد که هنوز از تجربیات و درسهای آن استفاده می‌کنیم.

48

کد خبر 1434973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =