شاه اردن: تنها راه حل تشکیل کشور مستقل فلسطین است

فارس نوشت: شاه اردن طی نطق مجازی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، قدس شریف را نمادی از صلح برای همه بشریت خواند و خواستار صیانت از آن در فرآیند حل مسئله فلسطین شد.

 «عبدالله دوم» شاه اردن امروز سه شنبه تنها راه پایان مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی را ایجاد راه حل دو دولتی مطابق با قوانین بین المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل دانست.

به گزارش پایگاه خبری «المملکه» اردن، شاه اردن طی نطقی مجازی در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: «دستیابی به راه حلی برای مناقشه فلسطین و اسرائیل جز از طریق تلاش برای حفظ قدس شریف به عنوان شهری که ما را گرد هم آورده و نمادی از صلح  برای همه بشریت است، امکان پذیر نیست».

 عبدالله دوم گفت: «از آنجایی که قیمومیت مقدسات اسلامی و مسیحی قدس بر دوش من است، نسبت به آن احساس مسئولیت می‌کنم؛ اما صیانت از این شهر مقدس بر دوش همه ماست».

شاه اردن با بیان اینکه مناقشه فلسطین و اسرائیل از زمان تاسیس سازمان ملل وجود داشته و تا به امروز هم شدیدتر شده است، گفت: تنها راه پایان این مناقشه اساسی ایجاد راه حل دو دولتی مطابق با قوانین بین المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل است.

عبدالله دوم که پدرش ملک حسین پیمان سازش اردن با رژیم صهیونیستی را در سال ۱۹۹۴ به امضا رسانده است، ادامه داد: «تنها راه برای دستیابی به صلح عادلانه و دائمی، تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی است به گونه‌ای که فلسطینیان در امنیت و صلح در کنار اسرائیل زندگی کنند».

311311

کد خبر 1435436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =