۰ نفر
۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۱
محبت نبوی، صلح حسنی و بخشش رضوی

ضمن عرض تسلیت ایام وفات پیامبر اکرم(ص) وشهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به چند نکته کوتاه اشاره می کنم.

یکی از مهمترین درس های زندگی پیامبر اکرم(ص) موضوع «اخلاق» بود که این روز ها بیش از هر زمانی به ترویج آن نیاز داریم و از بی اخلاقی ها و بداخلاقی رنج می بریم.درس دیگر زندگی ایشان «ترویج محبت» بود که اساس روش زندگی است. امروز از این مولفه هم درنج هستیم.

خشونت ها یک نشانه ها از کاهش محبت بین مردم است.«دروغ» ایشان را می آزرده خاطر می کرد که امروز از این موضوع هم بیش از اندازه در رنج هستیم و صداقت حلقه مفقوده زندگی در روابط بین مردم شده است.انسان های صادق،بی عرضه داده می شوند و چه بد که این گونه رفتار می کنیم با انسان های صادق. «حریت و آزادگی» نشانه دیگر از زندگی ایشان است.

امام حسن مجتبی(ع) را عموم مردم با «صلح» آن در آن مقطع زمانی می شناسند در حالی که صلح انجام شده، بخشی از تاریخ زندگی ایشان است.ایشان براین نکته تاکید داشت که «اندیشیدن» پدر هر خیری است و استفاده درست از زمان هم در زندگی ایشان بسیار مهم بود.در حای که بر صبر وحلم تاکید داشت «راست گویی» را موجب اطمینان و آرامش می دانست.

امام رضا(ع) هم که نزد مردم ما، به امام مهربانی ها شناخته می شود بر زیست نیکو تاکید داشت و فرمود که: زیست نیکو، در نیکو زیستن دیگران است. «ساده زیستی»، «فروتنی»،« بخشش» و.. بخش های دیگر از سیره ایشان بود. ای کاش بتوانیم در «عمل» پیرو این بزرگان مان باشیم نه ....
* منتشر شده در صفحه اینستاگرام نویسنده . ۲۵ مهر ۱۳۹۹

کد خبر 1444249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =