واکنش مرتضی مهرزاد به ماندگار شدن در تاریخ پارالمپیک

مرتضی مهرزاد این روزها تمرینات خود را در خانه پیگیری می‌کند.

مهری رنجبر: مرتضی مهرزاد غول دو متر و 40 سانتیمتری والیبال نشسته ایران،اسمش در تاریخ پارالمپیک ماندگار شد. دومین مرد قد بلند جهان ، بعداز بازی در پارالمپیک ریو ،حالا برگی از تاریخ  بازیهای پارالمپیک شده است. اتفاقی که خودش ان را خاص نمی داند و برایش خیلی عادی است. اسپوکر تیم ملی والیبال نشسته این روزها  دعا، دعا می کند تا زودتر در  تمرین دست به توپ شود. او حالا دلش حتی برای استرس مسابقه هم تنگ شده است.

*اینکه در تاریخ پارالمپیک ماندگار شدی خوشحال کننده است؟
من خودم دیشب خبردار شدم که کمیته بین المللی پارالمپیک مرا به عنوان بلندقد ترین ورزشکار تاریخ پارالمپیک معرفی کرده است. من اصلا به این مساله فکر نمی کنم.چرا که اتفاق خاص  و مهمی نیست که خوشحالی آنچنانی هم داشته باشد، با قدی که من دارم این انتخاب طبیعی است.

*9 ماه بدون تمرین و مسابقه سخت گذشت؟
دقیقا ما از اسفندماه که اردویمان تمام شد تا به حال نه تمرین جدی داشتیم و نه مسابقه. خیلی سخت است. البته در خانه تمرین می کنم  ولی تمرین خیلی جدی نیست و تنها برای اینکه بدنم از فرم خارج نشود.

* چطوری تمرین می کنی؟
در خانه طبق برنامه مربی بدنسازی ، تمرینات بدنسازی انجام می دهم و با مربی تیم هم در ارتباط هستم. اما سالن شهرمان هم که با شیوع کرونا تعطیل شده و من و 4 نفر دیگر از بازیکنان با مسئولیت خودمان  میرویم و تمرین می کنیم. هرچند لوازم خاصی نداریم و تنها سه توپ داریم که با ان تمرین می کنیم تا والیبال یادمان نرود.

*در سالن موقع تمرین با رعایت پروتکل های بهداشتی تمرین می کنی؟
تمرین توپی خاص و جدی نیست. بیشتر حالت سرگرمی دارد. به نظرم کاری که ما می کنیم اسمش هم تمرین نیست.

*خطرناک نیست؟
ما خودمان هم نگران هستیم اما سعی می کنیم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم و ماسک هم می زنیم. هرچند به جز وقتی که تمرین می روم ف دی گر از خانه بیرون نمی روم. به هر حال ما هم می دانیم وضعیت اصلا خوب نیست و باید همه جوره مراقب باشیم.

*پس حسابی دلتنگ تمرین و مسابقه ای؟
دقیقا. من دلم لک زده برای تمرین جدی و مسابقه. نه من که همه بچه ها همین طور هستند، با آنها که صحبت می کنم ،می گویند خسته شده ایم از نداشتن مسابقه و تمرین. قبلا که اردو بودیم و مسابقه می دادیم، فشار تمرینات و استراس مسابقه خسته امان می کرد و حالا دوری 8،9 ماهه از برایمان خیلی اذیت کننده شده است. اما کاری نمی شود کرد و شرایط برای همه یکسالن، فعلا باید صبر کنیم.

*این روزها که بیشتر در خانه هستی ،چه کار می کنی؟
کاری نمی شود کرد، من بیشتر با خواندن کتاب سر خودم را گرم می کنم و گاهی هم تلویزیون می بینم. اما خیلی سخت می گذرد.

* از لیگ والیبال نشسته هم خبری نیست؟
فعلا نه. تا انجایی که می دانم دو هفته پیش گفتند قرار است برگزار شود اما ظاهرا به خاطر ابتلای تعدادی از بازیکنان فعلا دست نگه داشته اند. فعلا شرایط سختی داریم.

*از حریفان خبری داری که تمرین می کنند یا نه؟
من شنیده ام که تیم های روسیه و بوسنی تمریناتشان را شروع کرده اند  اما ما نه لیگی داریم و نه اردویی.

*تعویق پارالمپیک را چطور می بینی؟
به نظرم که  تعویق بازیها خیلی بد شد .این شرایط فعلا به ضرر ماشده چرا که هیچ خبری نیست و ما کنج خانه ایم و حتی نمی دانیم چه روزی اردوشروع می شود اما  حریفان اصلی در حال تمرین هستند. با این وضعیت ما حالا ازآنها خیلی عقب افتاده ایم و هر روز هم شرایطمان بدتر می شود. امیدوارم همان طور که تمرین و مسابقات لیگ والیبال و فوتبال شروع شده و اردوی بقیه رشته ها، اردوی ما هم استارت بخورد.

بیشتر بخوانید:ورزش فقط برای سلامتی؛ نه پول!

254 251

کد خبر 1449525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =