۰ نفر
۳۱ فروردین ۱۳۹۰ - ۰۶:۰۳

استاندار تهران جمعیت استان تهران را 12 میلیون و 500 هزار نفر اعلام کرده است، درحالی که رییس جمهور خبر از جمعیت 13 میلیونی در شهر تهران، داده بود و بر همین اساس گفت باید 5 میلیون نفر از پایتخت بروند.

مرتضی تمدن که نخستین گردهمایی آموزشی مربیان و کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران حرف می زد، گفت: طی روزهای اخیر نقد هایی در خصوص سیاست کاهش جمعیت و توجه به موضوع ایجاد اشتغال در تهران منتشر شد مبنی بر اینکه این تصمیمات نه تنها تهران را خلوت نمی کند بلکه بر ازدحام جمعیت آن می افزاید و پاسخ ما اکنون این است که این سیاست‌ها با هم متناقض نیستند. چون می خواهیم جمعیت تهران را کاهش دهیم نمی توانیم در مقابل جمعیت جویایی کار بی تفاوت باشیم و سیاست دولت و مدیریت استان تهران این است که برای جمعیت موجود اشتغال ایجاد و همزمان از مهاجرت از سایر نقاط کشور به تهران جلوگیری شود.

به گفته تمدن جمعیت استان تهران پس از اضافه شدن استان البرز به نقشه تقسیمات جغرافیایی کشور، حدود 12 میلیون و 500 هزار نفر است. پیش از این در آمارهای مختلف، آمار روزکاران تهران، 13 میلیون نفر اعلام شده بود. شب خواب ها هم حدود 7 و نیم میلیون نفر. درواقع بخش بزرگی از روزکاران از غرب تهران به پایتخت می آیند؛ استان البرز.

تمدن همچنین درباره کاهش جمعیت در تهران و سیاست دولت دراین باره گفت: سیاست دولت جمعیت با رشد متوازن است و قرار نیست جمعیت را محدود کنیم زیرا کشور آنقدر منابع دارد تا بتواند جمعیت بیشتری را در خود جای دهد. حتی اگر قرار باشد بخشی از جمعیت ساکن در تهران به مناطق دیگر بروند باید از نظر آموزش مهارت های فنی و حرفه ای و یافتن شغل مناسب ساماندهی شوند.»

استاندار تهران همچنین از ایجاد 400 هزار شغل در تهران خبر داد و گفت: به استناد فهرست‌های سازمان تامین اجتماعی بیش از 200 هزار شغل طی این مدت در استان تهران ایجاد شد و امسال نیز ایجاد حدود 400 هزار شغل در دستور کار قرار گرفته است. قرار نیست روی کاغذ اشتغال ایجاد کنیم و آمار و ارقام به مردم اعلام شود بلکه به مفعهوم واقعی یک موقعیت شغلی با محاسبات لازم در دستور کار قرار گرفته است.

44

 

کد خبر 144987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ایرانی IR ۰۶:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۱
  1 1
  مثل همه آمارامونه تازه مدرکش هم هست
 • بدون نام IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۱
  0 21
  بعد از جدا شدن البرز از تهران تمام صنايع مهم بين تهران و كرج نصيب تهران شد و سهم البرز هيچ ...
 • كرجي IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۷
  58 0
  بايد هم همينطور باشه ، اكثر صنايع بزرگ و مهم منطقه، بين تهران و كرج هستند از طرفي هم به خاطر قانون ظالمانه 120 كيلومتر اجازه ساخت واحدها جديد رو نميدن معلومه كه بايد اينطوري بشه اگر كسي بتونه تو شهر و استان خودش مشغول به كار بشه دليلي نداره بياد تهران
 • هيتلر IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۳
  0 0
  خيلي بد