آن اختلاف معروف!

جام جم نوشت:در شرایطی که انتخاب آلکنوی روسی در تیم ملی والیبال ایران قطعی شده است یک مسئله ظاهرا نگران کننده است و آن اختلاف نظر سرمربی روسی و سعید معروف است.

ماجرا به زمانی که کاپیتان ایران در کازان روسیه بازی می کرد بر می گردد.به تقریبا 5 سال قبل.سعید روزهای خوبی را در کازان سپری می کرد و به زعم خودش زحمات زیادی را برای این تیم روسی کشیده بود،به همین دلیل اصلا توقع نداشت تا برای فصل جدید در لیست فروش این باشگاه قرار بگیرد.آن هم با دستور مستقیم آلکنو.
آلکنو او را در لیست مازاد قرارداده بود و حتی جمله ای هم درباره معروف گفته بود که سعید را بیش از پیش شاکی کرد: «سعید معروف بدون شک یکی از بهترین پاسور های دنیاست که می داند توپ را چه وقت روی دست کدام بازیکن ول کند اما من ترجیح می دهم پاسوری در تیمم داشته باشم که در زمان دریافت ها بتواند دفاعی حداقلی داشته باشد و این گونه به تیمم کمک بیشتری می شود.» بهانه ای که باعث شد  قرارداد با سعید تمدید نشود.
شاید آلکنو همان مربی‌ای باشد که سال های سال جایش در تیم ملی والیبال خالی بود؛ مربی که با کسی شوخی ندارد! در سال های اخیر از کواچ گرفته تا لوزانو و کولاکوویچ هیچ یک نتوانستند به اندازه ولاسکو یک مدیر خوب برای تیم ملی باشند و مانع از ایجاد حواشی شوند اما به نظر می رسد آلکنو حداقل به واسطه کارنامه درخشان خود بتواند جلوی ایجاد بسیاری از مسائل را در تیم ملی بگیرد و هیچ بازیکنی نمی تواند ادعا کند از سرمربی تیم ملی جایگاه بالاتری دارد خواه بهترین پاسور جهان باشد؛ خواه بهترین سرعتی زن! قطعا بازیکنان دیگر نمی توانند خارج از چارچوب تعیین شده اقدامی کنند و منتظر عواقب آن نباشند!
این در شرایطی است که خوش خبر سرپرست تیم ملی هرگونه اختلافی بین معرف و آلکنو را تکذیب می کند و درباره اش می گوید:« آلکنویی که من دیدم هیچ زاویه ای با سعید ندارد. او همانی بود که وقتی ما برای لیگ جهانی به کازان رفتیم از راه دور به هتل تیم آمد و به من گفت می خواهد سعید معورف را ببیند. اگر ملاک همه برای اختلاف آلکنو با سعید،جدایی اش از کازان بود که دلیل آن سهمیه بازیکن خارجی کازان بود. معمولا اروپایی ها برای پست  بلندزن و بقیه پست ها از بازیکنان خارجی استفاده می کنند تا پاسور.»

حالا که بنابرشواهد موجود آلکنو سرمربی بعدی تیم ملی خواهد بود باید از نام و تجربه این مرد روسی استفاده کرد و اجازه نداد حواشی روی تیم و عملکرد او سایه بیندازند. بازیکنان و حتی خود فدراسیون هم باید خیلی از اتفاقاتی که در تیم ملی می افتاد را تعطیل کنند! البته همه امیدوارند که خود آلکنو بتواند علاوه بر شرایط فنی، وضعیت نظم و انضباط تیم ملی را سامان بدهد و مانع بسیاری از حواشی تاثیرگذار در تیم شود.

251 251

کد خبر 1454491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رضا IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
  1 0
  اتفاقا این نظر آلکنو کاملا درست است و سعید معروف در دریافت ها خیلی ضعیف عمل می کند
 • فاطمه IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
  0 1
  اگه این مربی باعث ناخوشایندی سعید میشه نباید مربی تیم ملی ایران بشه چون سعید یک گنجینه بزرگی است