اختلاف آلکنو و معروف؟او خودش سعید را انتخاب کرده است

امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال،بی خبر از آمدن ولادیمیر الکنو نیست.

مهری رنجبر:با اینکه این روزها  در وزارت است. او با اینکه قبول دارد، الکنوی روسی ریسک بزرگی  برای نشستن روی نیمکت ایران است اما حرف هایی هم می زند که نشان می دهد در این شرایط آلکنو چقدر به درد تیم ملی والیبال ایران می خورد.

*شما خبر دارید فدراسیون با  آلکنو برای سرمربیگری تیم ملی قرارداد می بندد؟
من خیلی وقت است در جریان آمدن آلکنو به تیم ملی هستم. وقتی فدراسیون با او تماس گرفت ، ایجنت آلکنو به دلیل شناختش از من ، با من تماس گرفت و جریان را گفت.برای او خیلی مهم است و می خواهد خودش را نشان دهد و با تیم ملی ایران در المپیک عرض اندام کند.

*انگار آلکنو خیلی به موفقیت با  ایران در المپیک خوشبین است؟
او خیلی مثبت نگاه می کند و حتی برنامه بلند بالا و ریزبینانه ای به فدراسیون داده است. حتی تک تک بچه ها را آنالیز کرده است. البته او دستیار باهوشی به نام توماس توتولو دارد. در واقع این مرد ایتالیایی مغز متفکر آلکنو است که همه برنامه ها و تحلیل هایش با او است. مربی خیلی با دقتی است و مکمل آلکنو. مدیریت آلکنو هم خیلی خوب است . مربی که به نظم و دسیسپلین خیلی مشهور است.
 

*اما مرتضی شیاری مربی تیم ملی آمریکا گفته بود ،آلکنو به دلیل شیوه کارو سختگیری اش ریسک بزرگی برای آمدن به تیم ملی ایران کرده است. 
من هم قبول دارم این حرف را. چرا که آلکنو از سرزمین روسیه می آید که قهرمانی وبرنز  المپیک را دارد. این تیم با ان شرایط بازیکنی مثل موزورسکی  و میخائیلوف داشت . در واقع آلکنو بازیکن مطرح کم نداشت .طبیعی است که برای کار در تیم ایران که شرایط خیلی خوبی ندارد ،کارش سخت می شود. نمی دانم چطور می خواهد بیاید اما شاید شناخت خیلی خوبی از بچه های ما دارد و به همین دلیل مثبت فکر می کند. او مربی نیست که فقط شعار دهد ،بلکه اعتبار و اسمش را پای کار می گذارد . شک نکنید چیزی در چنته دارد. با این حال موافقم که او برای کار با ایران ریسک بزرگی کرده است. هر چند داورزنی می خواهد کسی روی نیمکت تیم ملی بنشیند که شخصیت قهرمانی و اعتماد به نفس به تیم بدهد.

*به نظر شما هم حضور آلکنو به تحقق آرمان صعود به جمع چهارتیم اول  المپیک کمک می کند؟
فدراسیون نیمکت را به آدم کوچکی نمی دهد. تیم ملی را به دست کسی می دهد که مربی بزرگی است و طلای المپیک را در کارنامه اش دارد. داورزنی مربی را می آورد که سابقه زیادی دارد . هرچند آرمان فدراسیون هم بلندپروازانه است و کار خیلی سخت است. چرا که تیم های گردن کلفتی حریفان ایران در المپیک هستند ،حتی لهستان کارش را خیلی زود شروع کرد و بازیکنانش در چند اردو هم تمرین کردند، بقیه تیم ها  هم مین طور ، برزیل و آمریکا هم برنامه هایشان مشخص است. آنها حتی بازیهای دوستانه اشان را از حالا تعیین کرده اند،اما  ما نه، ما هنوز دراین باره ضعف داریم . امیدوارم به این مساله هم توجه شود که آلکنو هم  دیر به تهران می آید و فدراسیون باید برای بازیهای تدارکاتی تیم ملی هم فکر کند.

*حالا با قطعیت سرمربیگری آلکنو در تیم ملی، خیلی ها معتقدند اختلاف نظر بین مرد روسی و سعید معروف کاپیتان تیم ملی دردسر ساز می شود. شما چه فکر می کنید؟
اصلا اختلافی بین انها وجود ندارد. من رابطه آلکنو و سعید را در لیگ جهانی و کازان دیده ام. حتی ایجنت آلکنو وقتی با من تماس گرفت  و از وضعیتش پرسید، سعید بود. آلکنو تنها روی سعید انگشت گذاشته که باید در تیم باشد. پرسید سعید کجاست و کجا بازی می کند؟ اینها مشخص است که حساب ویژه ای روی سعید بازی کرده است. سعید حتی با توتولو دستیار ایتالیایی آلکنو هم ارتباط دوستانه و صمیمی دارد.
 

*با این حساب جای نگرانی نیست؟
شک نکنید. آلکنویی که من دیدم هیچ زاویه ای با سعید ندارد. او همانی بود که وقتی ما برای لیگ جهانی به کازان رفتیم از راه دور به هتل تیم آمد و به من گفت می خواهد سعید معورف را ببیند. اگر ملاک همه برای اختلاف آلکنو با سعید،جدایی اش از کازان بود که دلیل آن سهمیه بازیکن خارجی کازان بود. معمولا اروپایی ها برای پست  بلندزن و بقیه پست ها از بازیکنان خارجی استفاده می کنند تا پاسور.
 

*شما با شروع اردو به فدراسیون برمی گردید؟
نمی دانم، فعلا که خبری نیست . فدراسیون باید بخواهد تا من دوباره  برای سرپرستی تیم ملی والیبال مامور شوم. من فعلا در وزارت ورزش کار خودم را انجام می دهم.

بیشتر بخوانید:مربیان چشم و گوش بسته روی نیمکت تیم ملی والیبال ایران!

251 251

کد خبر 1453563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =