کریس مورفی:عربستان ابدا متحد ایده آلی نیست/ بایدن پرونده حقوق بشر عربستان را بازنگری کند

ایسنا نوشت: یک سناتور دموکرات اعلام کرد، انتظار دارد رئیس جمهوری منتخب آمریکا بار دیگر پرونده حقوق بشر عربستان را بررسی کند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، کریس مورفی، سناتور دموکرات در نشستی پیرامون بررسی کارنامه حقوق بشر عربستان گفت: وقتش رسیده که بفهمیم عربستان به هیچ وجه متحد ایده آلی نیست و اولویت های ما در این رابطه از مدتها پیش اشتباه بوده است.

 

وی گفت، از جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا انتظار دارد بار دیگر پرونده حقوق بشر عربستان و حمایت ریاض از جریانان هایی که "ستون جنبش های افراطی جهانی" است را بررسی کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا روابط مستحکمی با رهبران سعودی دارد و از پرداختن به مساله حقوق بشر در این کشور پرهیز می کند.

این در حالی است که عربستان به دلیل قتل و سرکوب مخالفان خود از جمله جمال خاشقجی، روزنامه نگار و منتقد سعودی و بازداشت فعالان حقوق بشری از جمله لجین الهذلول، فعال زن سعودی و مجازات ناعادلانه آنها با انتقاد گسترده جهانی روبروست.

ترامپ پیشتر در مصاحبه ای در پاسخ به سوالی درباره ارتباط محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با قتل خاشقجی در کنسولگری این کشور در استانبول گفت: او را نجات دادم.

310 310

کد خبر 1458339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =