بسیج، الگویی تمام عیار برای ملت‌های آزادی‌خواه است

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: بسیج، الگویی تمام عیار برای ملت‌هایی است که خواهان عزت، سربلندی، پیشرفت، استقلال و حاکمیت ارزش‌های انسانی هستند و فرهنگ و تفکر بسیجی مهم‌ترین عامل ناکامی استکبار جهانی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عباس علایی مقدم، مدیرکل ورزش و جوانان استان در جمع معاونان اداره کل و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانها ضمن تبریک هفته بسیج گفت: تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران به طور حتم از برکات خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد.
او افزود: بسیج باید ویژگی‌های زندگی اسلامی ایرانی را در جامعه و در میان جوانان ترویج و تبیین کند تا با تربیت نسل سالم و پویا جامعه‌ مطلوب مد نظر اسلام شکل گیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان، ظرفیت بسیج را فقط محدود به عرصه دفاع از کشور و پاسخگویی به تهدیدات سیاسی – اقتصادی و نظامی دشمن ندانست و ادامه داد: هرجا اسلام و انقلاب به حضور پرانگیزه و کارساز مردمی نیاز دارد، آن میدان، عرصه حضور بسیج است.
علایی مقدم در ادامه به الگوگیری انقلاب اسلامی ایران از قیام عاشورا اشاره و تصریح کرد: در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛ مردم ولایتمدار، صبور، مومن و انقلابی ایران اسلامی با تأثیر پذیری از قیام عاشورا مقابل استکبار جهانی ایستادگی کردند و باردیگر با خنثی کردن توطئه دشمنان خارجی که قصد بی نظمی و اختشاش در کشور را داشتند؛ با بصیرت و آگاهی همیشگی خود؛ نقشه شوم دشمنان را خنثی و باردیگر با نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) تجدید میثاق دوباره ای کردند.
او اضافه کرد: بسیج همواره در طول تاریخ پس از انقلاب در تمام صحنه‌ها اعم از دوران دفاع مقدس، سازندگی و کمک به عمران وآبادانی کشور در صف اول بوده و کارنامه‌ای درخشان از خود به جای گذاشته است. بسیجیان همیشه خود را خادم کشور، مردم و نظام جمهوری اسلامی دانسته و با اخلاص، توکل، توسل و دوراندیشی در صحنه‌های مختلف حاضر شده‌اند که این ویژگی همچنان در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ادامه دارد.
علایی‌مقدم با تاکید بر اینکه خدامحوری و تکلیف مداری شاخصه اصلی و مهم بسیجیان است، یادآور شد: حضور موفقیت‌آمیز و درخشان بسیج در عرصه علم و ورزش و میادین بزرگ ورزشی در زمان حاضر نیز بر مبنای وظایف ذاتی آن انجام می‌شود.
امروز حرکت بسیج، الگویی تمام عیار برای ملت‌هایی است که خواهان عزت، سربلندی، پیشرفت، استقلال و حاکمیت ارزش‌های انسانی هستند و فرهنگ و تفکر بسیجی مهم‌ترین عامل ناکامی استکبار جهانی است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین در پایان با بیان اینکه هفته بسیج تمام شدنی نیست، تصریح کرد: هم اکنون بسیج یک نهاد بسیار گسترده است که پاسخگوی بسیاری از نیازهای اساسی و حیاتی جامعه است و چنان با بخش‌های دیگر نظام پیوند دارد که جدایی آن‌ها از هم در جامعه اسلامی امکان پذیر نیست.

46

کد خبر 1458791

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =