نحوه پیشگیری از درد گردن هنگام استفاده از موبایل

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: یک متخصص آسیب‌های ورزشی درخصوص چگونگی جلوگیری از دردهای گردن، دیسک و آرتروز آن هنگام استفاده از موبایل توضیحاتی را ارائه کرد.

عارف سعیدی متخصص آسیب‌های ورزشی و مدرس دانشگاه تهران، گفت: بیشتر افراد پس از استفاده طولانی مدت از تبلت یا گوشی موبایل که طی آن گردن به حالت خمیده رو به پایین قرار دارد، دچار سوزش یا گرفتگی در ناحیه گردن می‌شوند. در واقع این علائم هشدارهای جدی برای این افراد است که از روش مناسب برای خواندن کتاب، تماشای تلویزیون و نگاه به گوشی موبایل استفاده ‌کنند.

او در ادامه افزود: همچنین کسانی که به حالت دراز کش و خمیده بر روی مبل با گوشی موبایل خود کار می‌کنند ضمن آسیب به گردن، ستون فقراتشان با اختلال شدید رو به رو می‌شود.

سعیدی بیان کرد: روش صحیح به این صورت است که گوشی موبایل یا تبلت به طور دقیق رو به روی صورت افراد قرار بگیرد. البته برای اینکه در این روش دست دچار خستگی و سوزش نشود حتما باید تکیه گاهی برای زیر دست قرار دهیم. در واقع باید آرنج دست را روی تکیه گاهی مانند دسته صندلی قرار دهیم تا دست دچار خستگی و آسیب نشود. اگر از میز کار برای استفاده از کامپیوتر یا تبلت استفاده می‌کنید، حتما صندلی دسته دار انتخاب کنید.

متخصص آسیب‌های ورزشی گفت: چند تمرین ساده برای تقویت عضلات گردن و پشت شانه به خصوص برای دانش آموزان و دانشجویان وجود دارد که در روزهای استفاده از آموزش آنلاین مناسب هستند. توصیه اول و مهم به والدین است که نحوه صحیح نشست هنگام دریافت آموزش آنلاین را به فرزندان خود آموزش دهند، زیرا استفاده از روش‌هایی مانند خمیدگی زیاد، دراز کش و دمر (روی شکم) مناسب نیست. باید به این نکته توجه داشت که تمام افراد باید از این روش‌های نادرست فاصله بگیرند تا دچار آسیب‌های جدی در ناحیه ستون فقرات و گردن نشوند.

سعیدی در پایان تصریح کرد: توصیه می‌کنیم برای پرهیز از روش‌های نادرست در استفاده گوشی موبایل، از قوزبند استفاده نکنید؛ چراکه باعث ضعف پیش رونده و ناکارآمدی در عضلات می‌شود. بهترین و مهم‌ترین توصیه برای همه سنین، استفاده از روش‌های اصولی و صحیح در زمان فعالیت با گوشی موبایل یا خواندن کتاب است تا از هر گونه آسیب به عضلات گردن و ستون فقرات جلوگیری شود.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1467249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =