صادرات کشمش و کریستال تعاونی‌های استان قزوین

مدیرتعاون اداره کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: سه تعاونی استان در ۹ماه سال جاری در زمینه تولید کریستال و کشمش چهار هزار و ۶۴۱دلار صادرات کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیدجلیل حسینی، مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۸۲۵تعاونی فعال در قالب تعاونی‌های مختلف با ایجاد ۱۰هزار و ۳۳۳فرصت شغلی در استان قزوین فعالیت می‌کنند.

او از تشکیل کمیته تعیین وضعیت تعاونی‌های راکد و غیرفعال برای اولین بار در استان، افزود: این کمیته در سال جهش تولید در استان شکل گرفته است تا ضمن بازدید میدانی، تعاونی‌هایی را که قابلیت احیا ندارند مورد شناسایی قرار دهد.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از بین سه هزار و ۵۱۵شرکت تعاونی ثبت شده در استان ۲هزار و ۴۳۶شرکت به دلایل مختلفی نظیر مسائل و مشکلات مالی، حقوقی، اجتماعی، مدیریتی و اقتصادی راکد و غیرفعال هستند.

حسینی افزود: این کمیته تاکنون چهار جلسه برگزار کرده و با انجام بازدید میدانی و تکمیل فرم‌های مربوط از مجموع ۲هزار و ۴۳۶تعاونی راکد استان در بخش‌های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی ۲۵۹مورد را منحل کرده است.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با تاکید بر ضرورت حمایت از تعاونی‌های فعال استان، گفت: در سال جهش تولید، تسهیلات جدید به تعاونی‌های استان برای طرح‌های دانش‌بنیان، مناطق کمتر توسعه یافته، اشتغال بانوان و جوانان و توسعه بازار اختصاص یافته است تا بتوان برای حمایت از فعالان این بخش گام‌های عملیاتی برداشت.

48

کد خبر 1476268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =