وضعیت شکننده اصفهان در مقابل کرونا/برگزاری مدارس به صورت حضوری ممنوع است

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونای اصفهان گفت:هرگونه عادی انگاری در مقابل کرونا وضعیت را بحرانی می کند و بر این اساس آموزش حضوری دانش آموزان در اصفهان ممنوع است.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، حجت الله غلامی در نشست خبری ستاد استانی مقابله با کرونا با تاکید بر ضرورت عدم عادی انگاری شرایط کرونا اظهار داشت: محور اصلی این جلسه بر افزایش حساسیت جامعه در رعایت پروتکل های بهداشتی و کنترل تردد در شهر و عدم تجمع در تفرجگاه ها و اتراق در بوستانهاست.

وی افزود: به شهروندان توصیه می شود کمتر در فضای رستورانها حضور پیدا کنند و به صورت بیرون بر غذا تهیه کنند چراکه در فضای رستورانها ماسک برداشته می شود و امکان سرایت کرونا فراهم است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا با تاکید بر فعالیت ۵۰ درصدی در مراکز تفرجگاهی گفت: تشدید نظارت در ۲۴  شهرستان توسط فرمانداری ها با تشکیل کمیته های نظارتی همراه است و همچنین تیم های نظارتی توسط صمت، اتاق اصناف،تعزیرات، بازرسی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی فعال خواهد شد. کمیته نظارتی استان اصفهان با نظارت معاون سیاسی استانداری بر تشدید محدودیت های کرونا نظارت خواهد داشت.

محدودیت سفر از استانهای یزد و فارس وشمال کشور

وی با تاکید بر عدم سفر به شهرهای نارنجی و قرمز اظهار داشت: اگرچه تردد بین شهری در استان اصفهان ممنوعیت ندارد اما با توجه به تغییر وضعیت استانهای یزد و فارس واستانهای شمالی کشور سفرها از این استانها با حساسیت دنبال می شود.  

غلامی با ابراز نگرانی از تردد در هسته مرکزی شهر اصفهان ابراز داشت: بر این اساس باید سعی شود از تردد پرتراکم شهروندان در محدوده مرکزی شهر جلوگیری شود.

وی بیان داشت: وسایل حمل و نقل عمومی با کمتر از یک سوم و حداکثر تا ۵۰ درصد باید مورد استفاده قرار گیرد و لازم است شهروندان به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۹ شهرستان استان در وضعیت آبی و ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد کرونا هستند، تصریح کرد: اعمال محدودیت‌های شبانه در ۱۰ شهرستان استان کماکان برقرار است و به فرمانداری‌های کل استان ابلاغ شده است تا در صورت نیاز ظرفیت این محدودیت‌ها در دیگر شهرها نیز اعمال شود.

وی افزود : بر اساس مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا بازگشایی مدارس به صورت حضوری منتفی است و تنها در شهرهای آبی استان اصفهان به صورت اختیاری آموزش حضوری دانش آموزان امکان پذیر است. 

غلامی در خصوص برگزاری نماز جمعه در استان اصفهان گفت: نماز جمعه تنها در شهرها با وضعیت آبی در استان اصفهان برگزار می‌شود.

46

کد خبر 1478336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =