۰ نفر
۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵

ما آینده خودمانیم

رضا داوری اردکانی
ما آینده خودمانیم

بشر جدید وجود خود را در زمان متحقق می کند. به این جهت آینده نگری کشف یک آینده معین و محتوم نیست بلکه وصف راهی است که می پیماییم و کاری که برای فردا انجام می دهیم.

در حقیقت آینده ما هستیم یا بهتر بگویم ما آینده خودمانیم. آینده با ما متحقق می شود. آینده تحقق طرح های ماست و پیداست که طرح ها با توجه به امکان ها و توانایی ها در انداخته می شود.
با توجه به این نکات آینده نگری نمی تواند یک تخصص باشد و بتوان آن را آموخت و آموخته ها را در هر جا یکسان به کار برد. آینده نگری درک امکان ها و توانایی هاست. اگر هم علم باشد علمی است که با آن امکان های عمل در بیرون و درون شناخته می شود یا بهتر بگویم درک و دریافت شرایط زندگی و علم و عمل به آزمایش جان است.
اگر در جایی در زمان ما و بیشتر در جهان توسعه نیافته جامعه هایی هستند که آینده ندارند و نمی توانند داشته باشند، عجب نیست که گاهی آرزوها و سوداها را به جای آینده بگذارند. آینده نگری مطالعه توانایی در عمل است و آغازش وقتی است که یک کشور قدم در راه بگذارد و راه پیش روی خود را بیابد و بپیماید.
کد خبر 1478562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • الم IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
  1 0
  دقیقا
 • مجید CH ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
  0 0
  فرهنگ و شعر پارسی میگوید « هر کسی آن دِرَود عاقبت کار که کِشت » آینده ما و سرزمینمان همان حواهد بود که امروزه داریم انجام میدهیم !