۱ نفر
۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
طرح استیضاح ترامپ به سنا می‌رود

فارس نوشت:«چاک شومر»، رهبر دموکرات‌های مجلس سنا امروز (جمعه سوم بهمن/ ۲۲ ژانویه) اعلام کرد طرح استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا دوشنبه تحویل این مجلس خواهد شد.

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند روند محاکمه ترامپ در این مجلس به دلیل نقش‌آفرینی او در حمله مرگبار معترضان به کنگره ممکن است از هفته آینده آغاز شود.

نماینده‌های جمهوری‌خواه مجلس سنا خواستار به تأخیر افتادن روند رسیدگی به این پرونده شده بودند.

شومر روز جمعه گفت که «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان بندهای استیضاح را دوشنبه تحویل مجلس سنا خواهد کرد.

«بی‌بی‌سی» گزارش داده چنانچه دموکرات‌ها تغییری در قواعد رأی‌گیری ایجاد نکنند این به معنای آن خواهد بود که محاکمه ترامپ روز سه‌شنبه آغاز خواهد شد.

شومر در صحن مجلس سنا گفت: «سنا اقدام به برگزاری محاکمه استیضاح دونالد ترامپ خواهد کرد. این به منزله یک محاکمه کامل خواهد بود.»

«نانسی پلوسی» روز گذشته (پنجشنبه) با درخواست برخی قانونگذاران جمهوری‌خواه برای صرفنظر از پیشبرد طرح استیضاح «دونالد ترامپ» در مجلس سنا مخالفت کرد. 

برخی از نمایندگان جمهوری‌خواه در روزهای گذشته گفته‌اند پیشبرد طرح استیضاح ترامپ در مجلس سنا تفرقه‌ها در آمریکا را بیشتر خواهد کرد. 

پلوسی گفت: «واقعیت این است که رئیس‌جمهور ایالات متحده مرتکب جرم تحریک به شورش شد.»

وی در ادامه گفت: «فکر نمی‌کنم اینکه بگوییم بیایید این را فراموش کرده و پیش برویم، چندان وحدت‌آفرین باشد. وحدت اینطوری ایجاد نمی‌شود.»

نانسی پلوسی در ادامه تصریح کرد نباید از اقدامات ترامپ به خاطر اینکه اکنون از قدرت کنار رفته چشم‌پوشی کرد. 

او تأکید کرد: «نمی‌شود به رئیس‌جمهور گفت "در ماه‌های آخر دولت هر کاری دلت می‌خواهد انجام بده و تو به خاطر اینکه مردم فکر می‌کنند همه‌چیز باید با خوشی به پایان برسد مجوز خروج از زندان خواهی داشت".»

311311

کد خبر 1478825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =