واحد مرکزی خبر نوشت:

اداره پلیس اروپا، یوروپل روز چهارشنبه اعلام کرد اینترنت با توجه به اینکه در زمینه قاچاق مواد مخدر و انسان و همچنین پولشویی به صورت گسترده استفاده می شود، به عامل اصلی تسهیل جنایات سازمان یافته تبدیل شده است. راب وینرایت Rob Wainwright مدیر یوروپل مستقر در لاهه به مناسبت انتشار گزارش سال دو هزار و یازده این نهاد گفت: استفاده از اینترنت به شدت افزایش یافته و به عامل اصلی تسهیل جنایت سازمان یافته تبدیل شده است . وینرایت اظهار داشت گروه های مجرم برای ارتکاب جنایات و جرائمی که کاملا سنتی تلقی می شوند، بیش از پیش از اینترنت استفاده می کنند.

در گزارش یوروپل آمده است: به موازات جرائم اینترنتی از طریق کارت های بانکی، مبادله اطلاعات درباره آزار جنسی کودکان و سرقت ادبی، از اینترنت برای تولید، جمع آوری و توزیع مواد مخدر، استخدام و مبادله قربانیان قاچاق انسان استفاده می شود . یوروپول در گزارش سی و هفت صفحه ای خود ضمن اشاره به تسهیل مهاجرت غیر قانونی ، قاچاق و مبادله گونه های مختلف حیوانات، اینترنت را روشی مطمئن در زمینه ارتباطات و پولشویی توصیف کرد.

بر اساس این گزارش، گروه های مجرم سال دو هزار و نه از طریق جعل کارت های بانکی یک و نیم میلیارد یورو درآمد کسب کردند. راب وینرایت افزود گزارش اداره پلیس اروپا که هر دو سال منتشر می شود، در اختیار وزرای دادگستری و کشور اتحادیه اروپا قرار می گیرد تا در تعیین اولویت های مبارزه با جرایم سازمان یافته در دو سال آینده از آن استفاده شود. جنوب غرب اروپا شامل مناطق اطراف اسپانیا و پرتغال یکی از محل های اصلی قاچاق کوکائین، حشیش و انسان به حساب می آید.

/5656

کد خبر 148747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =