برگزاری اولین تورنمنت بین المللی هندبال یزد

رئیس هیات هندبال استان یزد گفت: اولین تورنمنت بین المللی هندبال یزد، گرامیداشت ۴۰۰۰ هزار شهید استان و فولاد آلیاژی ایران در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ ابوالفضل خوشنویس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تیم‌های ملی نوجوانان ایران، ازبکستان، عراق و تیم منتخب یزد در این رقابت ها حضور دارند، اظهار کرد: از ۱۰ کشور خارجی برای حضور در این رقابت ها دعوت شد که به دلیل شیوع کرونا دو تیم موفق به حضور در بازهای شدند.
وی با بیان اینکه تیم های خارجی حاضر در مسابقات از نظر تست های پزشکی زیر نظر سفارت جمهوری اسلامی تاییده های لازم را اخذ کرده اند، افزود: بازیکنان در فواصل زمانی مشخص و استاندارد از نظر ابتلا به کرونا نیازمند تست مجدد هستند که این اقدام با دقت خاصی انجام می شود.
خوشنویس با اشاره به برگزاری اردوی آمادگی تیم ملی نوجوانان کشورمان در یزد حین این رقابت ها، گفت: تیم ملی جوانان هندبال نیز از فردا تا پایان هفته در یزد اردو خواهد زد و در جریان این مسابقات سه بازی تدارکاتی با تیم‌های ملی جوانان عراق و ازبکستان و تیم ملی نوجوانان کشورمان خواهد داشت.
رئیس هیات هندبال استان یزد با گلایه از عدم همکاری متولیان یکی از سالن های خیری برای میزبانی از مسابقات عنوان کرد: این سالن که با کمک های خیری ساخته شده است حاضر به همکاری با هیات استان نشد و متاسفانه اهمیت این رویداد مهم که با نام شهدا برگزار می شود را درک نکردند.
این مسابقات از روز شنبه به میزبانی شهر میراث جهانی یزد آغاز شده و تا هشتم اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
گفتنی است هیات هندبال استان یزد درسال ۹۸ رتبه هشتم در بین ۳۱ استان کشور را به دست آورده و از هیات ورزشی موفق در سطح کشور تلقی می شود.
دبیر فدراسیون هندبال کشور نیز در این نشست با مطلوب ارزیابی کردن ورزش هندبال در استان یزدگفت: اینکه دو تیم از استان یزد در لیگ دسته اول هندبال و یک نماینده در لیگ برتر، گفت: قطعاً این حضور و عملکرد هیات هندبال یزد در رقابتهای لیگ‌های مختلف نوید روزهای خوبی را برای آینده هندبال استان یزد می‌دهد.
حمیدرضا عزتی افزود: با پیگیری ها و پشتکاری مجموعه ورزش استان یزد از خود نشان دادند میزبانی تورنمنت بین المللی هندبال ایران به یزد سپرده شد که خوشبختانه تا این جای کار امید بخش مطلوب به نظر می رسد.
وی با بیان اینکه فعالیتهای فدراسیون به دلیل شیوع کرونا متوقف نشده است، تاکید کرد: فدراسیون هندبال اولین فدراسیونی بود که مجوز برگزاری لیگ برتر خود را گرفت و با رعایت پروتکل های بهداشتی موفق به برگزاری آن شد.
دبیر فدراسیون هندبال در پایان خبر از انتخاب سرمربی خارجی تیم ملی بعد از پروسه ای طولانی خبرداد و گفت: با پنج گزینه مذاکره کرده ایم که گزینه نهای تقریبا مشخص شده است اما تا زمان حضور در ایران نامی از او گفته نمی شود.

46

کد خبر 1489323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =