تصادف موتورسواران با انفجار نارنجک‌های دست‌ساز همراه شد

ایسنا نوشت: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از تصادف موتورسیکلت و انفجار نارنجک‌های دست ساز همراه راکبان این وسیله نقلیه خبر داد.

سید جلال ملکی در این باره اظهار کرد: ساعت ٢١:٢٣ دقیقه امشب یک مورد حادثه در خیابان رودکی، تقاطع خیابان هاشمی به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی تهران اطلاع داده شد که یک دستگاه خودرو سنگین که در همان محدوده در محل استقرار خود قرار گرفته بود سریعا به محل حادثه اعزام می‌شود. 

وی ادامه داد: مشاهده می‌شود که یک دستگاه موتورسیکلت با دو نفر راکب هنگام حرکت به دلایل نامشخصی کنترل خود را از دست داده و به زمین می‌خورد. مشاهدات حاکی از آن بود که این دو نفر داخل لباس‌های خود مواد محترقه و نارنجک‌های دست ساز داشتند که همین امر موجب انفجار تعدادی از آن‌ها شد. 

ملکی افزود: هر دو نفر دچار مصدومیت شدید شدند. خوشبختانه این حادثه منجر به حریق موتورسیکلت نشد گرچه نشت بنزین نیز ایجاد شده بود. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: یک نفر شدیداً از ناحیه دست مصدوم شد و نفر دوم نیز آسیب دید. آتش نشانان هر دو نفر را که جوان هم بودند به عوامل اورژانس تحویل دادند. 

وی ادامه داد: مواد محترقه دست ساز ترکیبی از مواد شیمیایی هستند و آنقدر حساس هستند که گاهی با زمین خوردن یا با حرارت دست منفجر می‌شوند، تقاضا می‌کنم که شهروندان از این مواد استفاده نکنند.

47231

کد خبر 1496422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =