۰ نفر
۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
تاثیرگذارترین بانوان اول آمریکا

ایسنا نوشت: شبکه شو تایم اعلام کرده است که سریال جدیدی را با عنوان «بانوی اول» درباره سه نفر از تاثیرگذارترین همسران رییس‌جمهورهای آمریکا تولید می‌کند.

سریال «بانوی اول» به داستان برخی از همسران رییس‌جمهورهای آمریکا می‌پردازد که در مناسبات رسمی و دولتی همراه همسران‌شان حضور داشته و سعی کردند تا در جامعه تاثیرگذار باشند و تغییراتی ایجاد کنند.

 زندگی شخصی و سیاسی سه بانوی اول برجسته آمریکا یعنی النور روزولت همسر فرانکلین روزولت (۱۹۳۳-۱۹۴۵)، بتی فورد همسر جرالد فورد (۱۹۷۷- ۱۹۷۴) و میشل اوبا همسر باراک اوباما (۲۰۰۹-۲۰۱۷) در این سریال به تصویر کشیده می‌شود.

وایولا دیویس در سریال جدید نقش میشل اوباما را بازی خواهد کرد؛ او تا کنون سه جایزه بزرگ آمریکا یعنی اسکار، امی و تونی را دریافت کرده است.

میشل فایفر نیز نقش بتی فورد، یکی از بانوان اول آمریکا را که در فعالیت‌های سیاسی مشارکت زیادی داشت ایفا می‌کند.

جیلین اندرسون در این سریال  نقش النور روزولت یکی دیگر از بانوان شایسته آمریکا را بازی می‌کند. او طولانی‌ترین حضور را در کاخ سفید داشته و از سال ۱۹۳۳ تا سال ۱۹۴۵ بانوی اول آمریکا بوده است.

جیلین اندرسون پیش‌تر در سریال «تاج»  نقش مارگارت تاچر، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا را ایفا کرده و جایزه گلدن گلوب را هم برای بازی در این نقش به دست آورده است.

سوزان بی‌بر که برنده اسکار هم شده کارگردانی این سریال را بر عهده دارد.

۵۸۵۸

کد خبر 1497830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =