مشاور وزیر: تولید سالیانه ۲.۵ میلیون تن مرغ در کشور / صف‌ها ناشی از افزایش تقاضای گوشت مرغ است

مشاور وزیر و مدیر کل امور استانها در وزارت جهاد کشاورزی ایجاد صف‌های مرغ را ناشی از افزایش تقاضای گوشت مرغ در کشور دانست و گفت: در حال حاضر ۲.۵ میلیون تن مرغ در سال در کشور تولید می شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محمدرضا قدسی در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان با بیان اینکه در حال حاضر تولید مرغ به میزان نیاز کشور تولید می‌شود، گفت: وجود صف‌های مرغ ناشی از افزایش تقاضای گوشت مرغ است، هم اکنون با برنامه‌ریزی لازم برای  تامین نهاده‌های کشاورزی هیچ مشکلی در تولید محصولات کشاورزی و دامی در کشور نداریم.
وی با اشاره به افزایش قیمت حبوبات و گوشت در کشور طی سال ۹۹ عنوان کرد: در ماه های پایانی سال گذشته با توجه به افزایش قیمت برخی از محصولات کشاورزی از جمله حبوبات و گوشت قرمز، سبد مصرفی مردم به سمت مصرف گوشت مرغ حرکت کرد و با افزایش تقاضا به گوشت مرغ و مشکلات پیش آمده در توزیع گوشت مرغ شاهد صف‌های طولانی در کشور بودیم که از این بابت از مردم کشور عذرخواهی می‌کنیم.
قدسی از آذربایجان غربی به عنوان ۵ استان معین مهم کشور در زمینه تولید مرغ در کشور نام برد و عنوان کرد: آذربایجان‌غربی در بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله مرغ یکی از قطب های مهم کشور به شمار می‌رود در زمینه مرغ جزو ۵ استان معین بوده و علاوه بر نیاز استان نیاز استانهای همجوار را نیز تامین می‌کند.
مدیرکل امور استانها در وزارت جهاد کشاورزی ، صنعت مرغداری را صنعتی پیچیده دانست و عنوان کرد: اگر همه عوامل زنجیره تولید و توزیع مرغ در دست وزارت جهاد کشاورزی باشد می‌توان به صورت  بهینه مدیریت کرد در حالی که سایر دستگاه‌ها نیز در این زمینه همکاری دارند و این امر در امر توزیع تاثیر گزار است.
وی با اشاره به تامین نهاده‌های دامی با وجود مشکلات تحریمی و ارزی در شش ماهه اول سال ۹۹ اضافه کرد: در نیمه دوم سال گذشته با تامین نهاده‌های دامی مشکلات تولید حل شد و هم اکنون تولید مرغ بر اساس نیاز سالانه کشور تامین می شود و مشکلی در این زمینه نداریم.
قدسی با تاکید بر مدیریت زنجیره تولید در بخش کشاورزی گفت: در حال حاضر ۱۹ هزار مرغداری در کشور، شامل ۱۵ درصد این صنعت زنجیره مرغ را تامین می‌کند که این میزان باید با مسیر و ریل گذاری درست افزایش یابد.
مدیرکل امور استانها در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه هم اکنون ۶۰ درصد هزینه  نهاده‌های دامی به نرخ ارز دولتی تامین می شود، افزود: ۴۰ درصد مابقی هزینه نهاده‌های توسط کشاورزان تامین می شود که با توجه به هزینه های بالای تولید باید حمایت‌های لازم از این بخش صورت گیرد.

۴۶

کد خبر 1504061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =