خداحافظی با نان پرطرفدار آذربایجان‌غربی / دلیل: سلامت مردم یا مشکلات کمبود روغن؟

با اعلام روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی، مطابق مصوبه اولین جلسه تنظیم بازار استان در سال ۱۴۰۰، جهت حفظ سلامت مردم رسته نان روغنی به بربری تغییر خواهد یافت.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، در خبر منتشره در سایت صنعت، معدن و تجارت استان، مطابق مصوبه اولین جلسه تنظیم بازار استان در سال ۱۴۰۰ که با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و اعضاء کارگروه تنظیم بازار استان در محل استانداری تشکیل شد جهت حفظ سلامت مردم رسته نان روغنی به بربری تغییر خواهد یافت.

با توجه به اینکه روغن یک مایع جذاب است و حفظ و رعایت بهداشت در محیط روغنی بسیار سخت می باشد و در اغلب نان روغنی‌ها مسائل بهداشتی رعایت نمی‌شود و سلامت جامعه را با خطرات جدی روبرو می‌کند پخت نان روغنی به بربری تغییر خواهد یافت و سهمیه آرد برای نان روغنی تخصیص نخواهد یافت.

غلامرضا بابایی رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان‌غربی در این جلسه اظهار کرد: خروج هرگونه مرغ زنده ویا گوشت مرغ کشتار شده به خارج از استان ممنوع بوده و در صورت مشاهده با افراد متخلف مطابق قانون رفتار شده و اقلام کشف شده جهت مصرف مردم استان با قیمت مصوب توزیع خواهد شد.

وی افزود: حمل مرغ زنده از مرغداریها به کشتارگاه‌ها منوط به ثبت آمار در سامانه جهاد کشاورزی و اخذ مجوز حمل از سازمان دامپزشکی استان می باشد که در صورت نداشتن مجوز حمل تخلف محسوب و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان ارجاع داده خواهد شد.

بابایی خاطرنشان کرد: فروش مرغ زنده برای مرغداران و گوشت مرغ کشتار شده برای کشتارگاه ها و همچنین قیمت مصرف کننده در سطح عرضه نباید بیشتر از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار باشد و در غیر اینصورت گرانفروشی محسوب و با متخلفان مطابق قانون نظام صنفی برخورد خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: مردم در خرید کالاهای اساسی شتاب زده عمل نکنند و در حد نیاز مصرف خود خرید کنند تا تلاطم بازار به حالت عادی بازگردد.

46

کد خبر 1500016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =