۰ نفر
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۴:۳۷

بررسی های آکادمیک نشان می دهد افراد چاق با دریافت پاداشهایی در حین دوران رژیم لاغری می توانند سریعتر کاهش وزن پیدا کنند.

در تحقیقی که با حضور بیش از 400 نفر در انگلستان  تحت عنوان "پوند در مقابل پوند" انجام گرفت مشخص شد افرادی که بابت کاهش وزن پولی دریافت کرده بودند سریعتر لاغر شدند.آنها به طور متوسط در سال 180 پوند دریافت کرده و در مقابل هشت پوند ( حدود چهار کیلوگرم) وزن کم کردند. به گفته دکتر کلار رلتون از دانشگاه شفیلد این تحقیق نشان می دهد سرمایه گذاری برای لاغر شدن شاغلان می تواند نتیجه بخش باشد و در این مورد زنان و مردان هر دو عملکردی یکسان داشتند.

 دکتر دیوید هاسلام از مرکز ملی چاقی هم اظهار داشته پیش از این درباره ثمربخش بودن نتیجه این آزمایش تردید وجود داشت اما آماری بدست آمده او راهم قانع کرده اگر پرداخت پول به بیماران متوقف شود آنها باز هم چاق می شوند.

این برنامه در راستای کمکهای مالی به مردم برای ترک سیگار و یا مشروبات الکلی در انگلستان صورت می گیرد . این راهکار پس ازاینکه بستن مالیات های سنگین بر سیگار و مشروبات الکلی در کاهش مصرف موثر نبود به کار گرفته شده است.این گروه هم با دریافت پول دست به کاهش مصرف زده بودند و حالا همان راه حل برای افراد چاق هم در نظر گرفته شده است . جزییات نتایج این تحقیق هم قابل توجه بوده و با در نظر گرفتن اینکه وزن متوسط افراد حاضر 101 کیلوگرم بوده حدود 23 درصد آنها پس از دریافت پول حدود ده درصد وزن شان و یا بیشتر لاغر شده اند که بسیار امیدوار کننده است.کل بودجه مصرفی دراین برنامه حدود 75 هزار پوند بوده که به گفته دکتر هاسلام رقمی قابل توجیه و به مراتب کمتر از برنامه های مشابه دهه های گذشته بوده است .

45281

کد خبر 150435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =