بیمارستان ارتش همدان برای بستری بیماران کرونایی آماده شده است

دانشگاه علوم پزشکی همدان، از تدارک و آماده سازی بیمارستان ارتش این استان برای بستری بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر ابراهیم جلیلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه با توجه به سیر صعودی بیماران کرونایی در روزهای آینده، ممکن است استان با کمبود تخت مواجه ‌شود، از رایزنی با مسئولان برای استفاده از ظرفیت بیمارستان ارتش خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: روند مراجعه به بیمارستان‌ها به صورت افزایشی است و هم اینک یک‌هزار و ۱۲۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان همدان بستری هستند.

جلیلی گفت: روزانه  حدود ۱۴۰ بیمار جدید در بیمارستان‌های این استان بستری می‌شوند همچنین شمار مراجعان سرپایی نیز نسبت به اوایل فروردین سالجاری پنج برابر شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: پس از تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های سینا، فرشچیان و شهید بهشتی، بیماران در بیمارستان آتیه تامین اجتماعی همدان بستری شدند با این وجود نیاز به استفاده از ظرفیت بیمارستان ارتش نیز وجود دارد.

دکتر جلیلی ادامه داد: در حال پیگیری برای ایجاد فضای جدید در بیمارستان‌های استان همدان هستیم چراکه در روزهای آینده با مشکل کمبود تخت مواجه می‌شویم. 

وی از شهروندان خواست با پرهیز از تجمع، دورهمی و  رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کادر درمان را برای مهار و کنترل ویروس کرونا یاری دهند.

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی همدان، مجموع درگذشتگان بر اثر ابتلا به کرونا در استان همدان از آغاز همه گیری این ویروس تاکنون به یک هزار و ۶۴۰ نفر و مجموع موارد مثبت بستری و سرپایی به ۴۱ هزار و ۶۹۶ نفر رسیده است.

46

کد خبر 1505034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =