بهره‌برداری از گازرسانی به ۷۳ روستای آذربایجان‌غربی

گازرسانی به ۷۳ روستای آذربایجان‌غربی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، علیرضا شیخی مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با بیان اینکه با برخوردار شدن این ۷۳ روستا از گاز طبیعی، پنج هزار و ۷۸۲ خانوار ساکن در آنها بهره‌مند می‌شوند، اظهار کرد: برای گازرسانی به این روستاها در مجموع ۴۹۰ میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است و طی آن حدود ۵۲۶ کیلومتر لوله‌گذاری خواهد شد.

وی پراکندگی این پروژه‌ها را شامل ۱۴ شهرستان استان اعلام کرد و افزود: روستاهای محورهای تیکان تپه در بوکان، شور بلاغ پلدشت، خورنج پیرانشهر، زره‌شوران و احمدآباد تکاب، شادلوی چالدران، بیوران و ملاشیخ سردشت، خان تختی و خانه دام سلماس، ساروجه و اقبال شاهین‌دژ، شریف آباد شوط، دانالو و یاریم قیه ماکو، محورهای ۲، سه جاده برهان و حاجی خوش مهاباد، چیلیک میاندوآب و لواشلوی نقده نیمه اول سال‌جاری از گاز برخوردار خواهند شد.

به گفته شیخی، گازرسانی به روستاهای محورهای بارو رژ، زیوه، خوشاکو، شیخلر مزاری و سنجی در ارومیه نیز شامل پروژه‌های افتتاحی نیمه نخست سال جاری هستند.

وی همچنین به بهره‌برداری پروژه‌های گازرسانی ۲۵ مورد از صنایع آذربایجان‌غربی طی نسجه اول امسال اشاره کرد و گفت: برای گازرسانی به این صنایع حدود ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی تاکید کرد: احتمال کم یا زیاد شدن این آمار با توجه به شرایط زمانی، مکانی و مالی اجرای پروژه‌ها نیز وجود دارد اما تلاش شرکت گاز استان بر این است تا وعده خود را به طور کامل تحقق بخشد.

48

کد خبر 1515250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =