تذکر عضو شورای شهر: دریافت فرانشیز از بیمه‌شدگان شهرداری متوقف شود

در جلسه امروز شورای شهر تهران، الهام فخاری و حجت نظری تذکری در حوزه بیمه درمانی به شهرداری تهران دادند.

به گزارش خبرآنلاین، الهام فخاری و بشیر(حجت) نظری دو عضو شورای شهر تهران امروز سه شنبه 11 خراد در تذکر به شهرداری تهران نسبت به تصمیم اخیر مبنی اخذ جداگانه فرانشیز بیمه به طور جداگانه از تمامی افراد تحت پوشش بیمه خدمات درمانی شهرداری اعتراض کردند.
این دو عضو شورای شهر خواستار شدند هرچه سریعتر دریافت فرانشیز از بیماران تحت پوشش بیمه خدمات درمانی شهرداری متوقف شود.
متن تذکر بدین شرح است: «در آستانه سالگرد ارتحال بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) هستیم. مردی که به پیروی از سیره اهل بیت و به پشتوانه مردم بر ۲۵۰۰ سال استبداد و ده‌ها سال سلطه استکبار بر کشور عزیزمان خاتمه داد و مردم را بر سرنوشت خودشان حاکم ساخت. همچنین در آستانه قیام خونین 15 خرداد هستیم. قیامی آزادی خواهانه که باز هم در اعتراض به این دو جرثومه فساد یعنی سلطه استبداد و استکبار صورت گرفت و به یکی از پشتوانه‌های جدی برای پیروزی انقلاب اسلامی تبدیل شد. امیدوارم در این روزها همه ما نسبت به حفاظت از میراث عظیم و عزیزی که امام بزرگوار برای‌مان به‌جا گذاشته، یعنی جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر، بیش از همیشه توجه داشته باشیم.
تذکر اینجانبان درباره تصمیمی است که اخیرا با مصوبه شورای ارتقای سلامت شهرداری تهران به اجرا درآمده و بر اساس آن، فرانشیز بیمه به‌طور جداگانه از تمامی افراد تحت پوشش بیمه خدمات درمانی شهرداری اخذ می‌شود.
به بیانی واضح‌تر، مدتی است که بیماران تحت پوشش بیمه خدمات درمانی شهرداری تهران، هنگام مراجعه به مراکز درمانی مبلغی بیشتر را تحت عنوان فرانشیز بیمه پرداخت می‌کنند و همین موضوع سبب نارضایتی شمار قابل‌توجهی از کارکنان شهرداری تهران شده است.  تا جایی که بسیاری از این عزیزان با مراجعه به اعضای شورا مراتب اعتراض خود نسبت به این تصمیم را اعلام کرده‌اند.
این اقدام در حالی انجام شده که پیش از این، مبلغ مربوط به فرانشیز از سوی خود شهرداری تهران پرداخت شده و هزینه و بار اضافی، ولو به مقدار کم به بیماران تحمیل نمی‌شد. جای تعجب است که در شرایط اقتصادی کنونی، چرا شهرداری تهران تصمیم به انجام این کار گرفته و هزینه‌ای اضافی را بر روند درمان پرسنل خود تحمیل کرده است.
تبصره سی‌ام بودجه سال ۱۴۰۰، هرگز الزام و اجباری برای شهرداری ایجاد نکرده و بی‌تردید شورا با این کج سلیقگی در انتخاب زمان اجرا و نیز افزایش فشار اقتصادی، آن‌هم در اوج پاندمی کرونا همراه نیست.
لذا به شهردار تهران و معاونت مربوطه تذکر می‌دهیم که روند دریافت فرانشیز از بیماران تحت پوشش بیمه خدمات درمانی شهرداری متوقف شده و این رویه به حالت قبل بازگردد.»

47231

کد خبر 1520946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =