وعده های جنجالی قاضی‌زاده هاشمی: مشکل سربازی را حل خواهم کرد /کنکور حذف خواهد شد

قاضی زاده هاشمی گفت: مسئله سربازی را حل خواهیم کرد و با گفت و گو با نیروهای محترم مسلح برای حرفه ای کردن سربازی اقدام خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نیز در ادامه دومین مناظره انتخاباتی درباره اظهارات سایر نامزدها گفت: 

من پیروزی تیم ملی فوتبال و والیبال را تبریک می گویم، شیطنتی در زمینه میزبانی شد که وزارت خارجه و ورزش باید بهتر ورود می کردند. ما در دولت سلام اجازه این اقدامات خارجی درباره کشور را نخواهیم داد. در دولت سلام برنامه‌ای ارائه خواهیم داد که برخی از نهادهای بین المللی هر چه دلشان خواست انجام ندهند و ما آن را بپذیریم! پیروزی تیم ملی فوتبال ایران نشان‌دهنده توانمندی جوانان ماست و این پیروزی را تبریک عرض می‌کنم.

جوانان ما امروز متاسفانه بهترین سال‌ها و شادترین و پر انرژی ترین سال‌های عمرشان را در پشت موضوعاتی می‌گذراندند ما هم آن را تجربه کردیم؛ چند سال محصور شدن در یک اتاق به خاطر گذراندن کنکور، سربازی و مسائل پیرامون آن و کیفیت سربازی در کشور از جمله آنهاست. تحصیل طولانی و دراز مدت و گرفتن مدارک متعدد بدون کسب مهارت کافی از جمله معضلات است؛ بنده هم ۲۵ سال درس خواندم که وقتی به طول تاریخ تحصیل خودم نگاه می‌کنم می‌بینم که نسبت به آن اضافه است؛ عمری که برای این تحصیل گذاشته شده  چه فایده وجود دارد؟

حال جوانان ۲۵ تا ۳۰ ساله ما خوب نیست، نرخ بیکاری، حقوق، مسئله مسکن و... را دارند و برخی هم در دوراهی جان و نان هستند چون دولت سیاست مشخص برای حمایت از جوانان نداشت. نقش آفرینان دولت سلام جوانان هستند که کارگشا هستند و حتما سامانه ای را برای حذف کنکور پیش خواهیم برد.

دولت سلام، دولت جوان و خانواده است و محور اصلی جوانان انقلابی خواهند بود که کارگشا و گره گشای مسائل کشور هستند و حتماً به دنبال آن خواهیم بود که کنکور حذف شود و مسئله سربازی را حل خواهیم کرد که یک بخش بودجه اعتباری و فناوری دارد و مسئولیت آن با دولت است که آن را تأمین خواهد کرد؛ با گفتگو با نیروهای مسلح به یک طرح جامعی برای تبدیل طرح سربازی به طرح سربازی حرفه‌ای خواهیم رسید که در دنیا وجود دارد.

 ما نشسته‌ایم و کار کردیم و وضعیت های شغلی را در آوردیم که برای جوانان هر شهر شغل درنظر گرفتیم و اعتبار ۵۰۰ میلیونی برای هر زوج جوان در نظر گرفتیم که برای مسئله ازدواج جهیزیه و مسکن و غیره است.

2727

کد خبر 1523336

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =