۰ نفر
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
بازداشت ۷۹۳ متهم در طرح رعد ۴۵

ایرنا نوشت: فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: ۷۹۳ سارق، زورگیر، مالخر، سارقان به عنف و خفت‌گیر در چهل و پنجمین طرح رعد دستگیر و چهار هزار و ۴۷۴ مورد اموال مسروقه کشف شد.

سردار "حسین رحیمی" صبح چهارشنبه در ارائه گزارش چهل و پنجمین طرح "رعد" پلیس پیشگیری پایتخت که در ستاد فاتب برگزار شد، اظهار داشت: طرح رعد یک طرح عملیاتی‌ است که به خوبی جا افتاده و کلانتری‌های ما در کشف جرم و دستگیری متهمان از تبحر خاصی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: در این چارچوب پیچیده‌ترین جرائم توسط کارشناسان پلس کشف می‌شود و مهمترین مساله برای ما حضور گسترده پلیس و دستگیری سارقان حین سرقت است که اتفاق می‌افتد.

مقام ارشد انتظامی پایتخت تصریح کرد: مردم بدانند تلاش ما بر بازگشت اموال مسروقه است اما در برخی موارد سارق بی درنگ مال را به فروش رسانده و تبدیل به پول می‌کند.

وی با بیان اینکه در این طرح ۱۳۹ دستگاه خودرو و موتور سیکلت کشف و ۴۳ باند گروهی از سارقان منهدم شد، افزود: همچنین ۳۴ نفر از محکومان متواری که طی چند سال خود را معرفی نکرده بودند، به زندان معرفی شدند.

رئیس پلیس فاتب افزود: ۲ قبضه سلاح جنگی، ۲۵۰ فشنگ جنگی و ۳۰ قبضه سلاح سرد نیز از دیگر کشفیات این مرحله از طرح رعد بود.

رحیمی اعلام کرد: در حوزه مبارزه با کالای قاچاق ۱۵ هزار و ۷۶۴ مورد انواع و اقسام کالای قاچاق کشف و ۱۴ نفر دستگیر شدند و ارزش اموال کشف شده به پنج میلیارد می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف طرح جمع‌آوری خرده‌فروشان مواد مخدر از سطح معابر و پارک‌ها است، ادامه داد: در این زمینه ۹۶ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ۲۴۹ نفر دستگیر شدند.

به گفته این مقام انتظامی، ۱۰۰ دستگاه دوچرخه نیز از سارقان کشف شد که مهم‌ترین عامل نگرانی این حوزه کمین سارق برای نوجوانان و جوانان است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر سیلی یک جوان بر یک روحانی بود، گفت: هر ۲ متهم در زندان به سر می‌برند و پرونده در جریان است.

وی تاکید کرد: در راستای صیانت از شئونات اسلامی، گشت امنیت اخلاقی با جدیت و حساسیت در حال فعالیت است و ما نمی‌تواینم با حرف یک نفر که برای چند رای صحبتی می‌کند اخلاق اسلامی را به بازی بگیریم و تحت تاثیر باشیم.

رحیمی اظهار داشت: تاکنون تجمات بسیاری صورت گرفته اما مساله خاصی در پی نداشت؛ در این زمینه پلیس همراه مردم است و امنیت را تامین می‌کند.

وی با اشاره به طرح واکسینه کرونا ماموران ناجا گفت: حدود ۲ هزار تن از کارکنان ناجا در تهران بزرگ اعم از راهور، آگاهی و کلانتری‌ها واکسن دریافت کردند اما هیچ‌یک از فرماندهان واکسن نزدند و تا پایان فرایند واکسیناسیون کارکنان، واکسن نخواهند زد.

این مقام انتظامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه سرکلانتری یکم فاتب در این طرح تاکید کرد: به خودروهایی که به اصطلاح "دور دور" و برای مردم مزاحمت ایجاد می‌کنند هشدار می‌دهم که پلیس با جدیت با این تخلف برخورد می‌کند و در کنار برخورد قضائی حداقل یک ماه توقیف خودرو خواهند داشت.

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری ماموران قلابی در سال های اخیر و هوشیاری در این زمینه، تاکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با ماموران انتظامی، از ماموران تقاضای کارت شناسایی داشته باشند و همکاران ما نیز مکلف به ارائه مدارک هستند.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1523549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =