سیدمحمد خاتمی مدیریت اصلاح طلبان را رها کرده است؟ /مرعشی: رأی همتی صعودی و رأی رئیسی نزولی شده است

سخنگوی حزب کارگزاران گفت: اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در ایران یک واقعیت سیاسی هستند و جبهه اصلاح‌طلبان از رای دهندگان فعلی ۲۲درصد پایگاه رای دارد، باقی افرادی هستند که تحت تاثیر این مسیر حرکت می‌کنند.

حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران در کلاب هاوس خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این سوال که به نظر شما رفتار سیاسی اصلاح طلب‌ها خطاهایی داشته که به اینجا رسیده است؟، گفت: روابط اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان میانه باید بازسازی شوند. جبهه اصلاحات یک جبهه متکثر و متنوعی است. به همین دلیل می‌توانیم از سایر ظرفیت‌هایمان برای برخورد با نظام و رهبری صحبت کنیم.

وی گفت: اگر بتوانیم در انتخابات رای آقای همتی را از مردم بگیریم حتما موضع رهبری نسبت به جریان اصلاحات متفاوت است. بالاخره ایشان یک شخصیت بسیار واقع نگر و مسلط است. وقتی یک جریانی نه رئیس جمهور دارد نه در مجلس کسی وجود ندارد این اتفاق رخ می‌دهد. الان هم باید تلاش کنیم که این جریان را بازسازی کنیم و با چهره‌های اعتمادساز بهتر حرکت کنیم.

مرعشی گفت: در نظرسنجی‌ها تا الان رای آقای همتی صعودی است و رای آقای رئیسی نزولی است. در تهران آقای رئیسی ۳۱ درصد و آقای همتی ۸ درصد رأی دارد و ۵۵ درصد هنوز تصمیم نگرفتند. در همین رای پایین هم نباید بگذاریم درب سیاست بسته شود.

سخنگوی حزب کارگزاران گفت: انشاالله با یک سری حرکات دوستان در جبهه اصلاحات و برگ‌های جدیدی که رو می‌شوند با همین میزان مشارکت انتخابات را ببریم. دولتی می‌خواهیم که در عرصه بین‌الملل سیاست آقای روحانی را پی بگیرد اما در عرصه داخلی چابک باشد و مشکلات مردم را حل کند.

مرعشی: آقای خاتمی مدیریت اصلاح طلبان را رها نکرده است /اصلاح طلبان 22 درصد پایگاه رأی دارند

حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران در پاسخ به این سوال که کسی جز آقای خاتمی نیست که مدیریت اصلاحات را برعهده بگیرد گفت: این نیست که آقای خاتمی مدیریت جبهه اصلاحات را برعهده نداشته باشد، سه دوره شورای عالی اصلاح طلبان تشکیل شد که افراد به وسیله آقای خاتمی تایید می‌شدند.

وی گفت:‌در دوره اول در سال ۹۴ یک درصد کاندیداهای ما تایید نشده بودند اما از کاندیداهای نزدیک به اصلاح طلبان یارگیری کردیم و یک فراکسیون ۱۲۰ نفره از اصلاح طلبان تشکیل دادیم.در دور دوم هم شوراهای شهر و هم ریاست جمهوری را بردیم، در دوره سوم کار شورای عالی شکست خورد. این نیست که آقای خاتمی کار را رها کرده باشند.

این چهره اصلاح طلب گفت:‌ اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در ایران یک واقعیت سیاسی هستند و جبهه اصلاح‌طلبان از رای دهندگان فعلی ۲۲درصد پایگاه رای دارد، باقی افرادی هستند که تحت تاثیر این مسیر حرکت می‌کنند.

مرعشی در پاسخ به این سوال که زمان برای رو کردن برگ برنده دیر نشده است، گفت: من این حرف را رد نمی‌کنم، اما در انتخابات ۹۲ آقای عارف دوشبه موافقت کردند کناره گیری کنند و یک روز بعد بیانیه آقای خاتمی و هاشمی منتشر شد و چهارشنبه و پنجشنبه فضای کشور شکل گرفت. ما ناامید نیستیم، البته این از باب جوانی می‌گویم، چراکه آرزو بر نوجوانان عیب نیست.

2727

کد خبر 1525018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =