عطش رقیب اصلاح طللبان برای قبضه همه بخش های قدرت پایان پذیر نیست /برخی اصولگرایان ادعا می‌کنند، اصولگرای اصلاح طلب هستند

برنا نوشت: محمود میرلوحی گفت: جریان اصلاحات از سال ۷۶ به این سو فکر کرده برای بقای کشور و دوام انقلاب و ثبات کشور باید متناسب با شرایط روز دنیا و تحولاتی که در عرصه سیاست پیش می آید کار کند. ایران نمی تواند نسبت به تحولات دنیا بی تفاوت باشد بنابراین مانیفست اصلاح طلبی را تعریف کرده است.

محمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح طلب، در رابطه با افول اصلاحات و این مساله که برخی اصلاح طلبان به دنبال صندلی قدرت هستند، اظهار کرد: کار سیاسی تعطیلی بردار نیست خصوصا در جریان اصیلی که ما عقیده داریم جریانی ریشه دار است و می توانیم، مشروطیت را جزو تبار آنها بدانیم. همچنین حرکت ملی شدن نفت را می توان به عقبه این جریان نسبت داد اما جریان اصلاحات از سال ۷۶ به این سو فکر کرده برای بقای کشور و دوام انقلاب و ثبات کشور باید متناسب با شرایط روز دنیا و تحولاتی که در عرصه سیاست پیش می آید کار کند. ایران نمی تواند نسبت به تحولات دنیا بی تفاوت باشد بنابراین مانیفست اصلاح طلبی را تعریف کرده است.

او افزود: من قانون اساسی و انقلاب و منافع ملی و تمامیت ارضی را قبول دارم اما دین سازگار با آزادی را به جای جریان دیگر، می‌پذیرم. جریان مقابل قرائتی از دین دارد که جوانان و چهره های امروز را فراری می دهد. قرائتی رحمانی و نوآوری های فقه شیعه برای جوانان جذاب است این قرائت به دموکراسی عقیده دارد و می توان شاخص های دنیا را آنجا دید که سهم و حضور بانوان کم است و نسبت به بانوان و جوانان و اقوام توجه و در این زمینه دیدگاه هایی دارد.

او تاکید کرد: این مسایل امروز مطرح است یا در سال های ۷۶ و ۸۰؟! امروز این مسائل بیشتر مطرح است و طرفداران آن بیشتر هستند. امروز می بینیم که برخی اصولگرایان ادعا می کنند، اصولگرای اصلاح طلب هستند. آنها نیز احساس می کنند این رویکرد ها جذاب است و نمی توانند نسبت به آنها بی تفاوت باشند. اصلاح طلبی دوره های مدیریت را دیده دوره های غربت را نیز دیده است و با هر دو آب و هوا زندگی کرده و مانوس بوده و طبیعی است که در این دوره نیز به همان صورت عمل خواهد کرد. مردم دقیق تر شده اند و کمتر نسبت به مسائل احساسی واکنش نشان می دهند و باید مطمئن شوند که پیام ها از مرکز صادق، امین و امتحان پس داده ای می آیند. بعلاوه این که حاکمیت نیز تجربه پیدا کرده و سال ۹۲ را دیده است و بنا دارد، مانع از بازگشت اصلاح طلبان شود.

میرلوحی در پایان تصریح کرد: امروز قدرت یک دستی ایجاد شده و باید مدل عمل و مسیری را در این بین پیدا کنیم که سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان احیا شود و مسئولیت اجتماعی اصلاح طلبان، تحقق پیدا کند. رقیب نشان داده عطشش برای قبضه کردن همه بخش های قدرت پایان پذیر نیست اما باید بتوان او را هم متقاعد کرد که ملاحظه حقوق افرادی را که خارج از حاکمیت هستند و تعداد آنها کم نیست را داشته باشد.

2727

کد خبر 1539952

برچسب‌ها