۲۹ درصد جمعیت همدان در مقابل کرونا واکسینه شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان​ گفت: تاکنون حدود ۴۸۰ هزار دوز واکسن کرونا در استان همدان تزریق شده که شامل ۳۶۴ هزار و ۹۷۶ دوز مرحله نخست و ۱۱۴ هزار و ۳۰۳ مورد نیز دوز دوم است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ دکتر رشید حیدری مقدم در ستاد مقابله با کرونا استان همدان با بیان اینکه ۸۸.۶ درصد افراد بالای ۶۰ سال استان همدان علیه کرونا واکسینه شده اند، گفت: ۸۸ درصد افراد بالای ۸۰ سال، ۹۲ درصد گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ سال، ۹۶.۵ درصد جمعیت گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال، ۸۲.۵ درصد گروه سنی ۶۵ تا ۷۰ سال و ۹۹ درصد گروه سنی ۶۰ تا ۶۵ سال، ۶۵ درصد گروه سنی ۵۵ تا ۶۰ سال  و  ۴۴ درصد ۵۰ تا ۵۵ سال این استان تاکنون واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: به دنبال راه اندازی کلینیک های سرپایی و کمیته ترخیص، شمار بیماران بستری در استان کاهش یافت که در غیر اینصورت شمار بیماران بستری به ۲ هزار و ۳۰۰ نفر می رسید در حالیکه هم اینک با توجه به تدابیر اتخاذ شده و ذخیره داروی مورد نیاز طی ۱۰ روز گذشته شمار بیماران بستری بین یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۴۰۰ نفر در نوسان بوده است.

حیدری مقدم افزود: در صورت اضافه نشدن شمار بیماران در روزهای آینده(ناشی از عدم رعایت پروتکل ها و حضور در تجمعات)، تا سه هفته آینده آمار بیماران کرونایی در استان همدان نزولی می شود هر چند به شدت نگران موج بعدی کرونا و شیوع ویروس نوع «لاندا» با مرگ و میر بسیار بالا  هستیم.

وی اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان همدان شناسایی شدند که شامل ۱۶۹ بیمار بستری مثبت و ۳۵۱ بیمار سرپایی مثبت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۵ نفر رسید که بالاترین رقم در موج پنجم و طی سه ماه است، البته در موج چهارم ۳۳ فوتی در یک روز را نیز داشتیم.

وی افزود: با تدابیر پیش بینی شده از جمله راه اندازی ۲ بیمارستان صحرایی در همدان با ظرفیت پذیرش روزانه ۵۰۰ بیمار و کلینیک های سرپایی، از بروز بحران جدی در استان جلوگیری شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: هفته گذشته دانشگاه علوم پزشکی همدان با کمبود دستگاه اکسیژن ساز مواجه شد که با پیگیری های انجام شده سه دستگاه دریافت و در بیمارستان های فامنین، بعثت و بهشتی همدان در حال نصب است.

حیدری مقدم همچنین از افزایش شمار مبتلایان در مناطق روستایی استان همدان خبر داد و افزود: یکی از اتفاق های نامبارک ۲ هفته گذشته افزایش اپیدمی این ویروس در مناطق روستایی است به گونه ای که در این مدت ۳۰۴ طغیان همه گیری در مناطق روستایی و ۵۱ طغیان در مناطق شهری ثبت شده است.

وی ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده ۳۶ درصد علت ابتلا به ویروس کرونا در استان همدان شرکت در اجتماعات، ۶۱ درصد تماس های درون خانگی  و سه درصد نیز مابقی موارد است.

46

کد خبر 1547155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =