«مهمان صخره‌ها» دومین کتاب تدوین شده راحله صبوری که به روایت زندگی و خاطرات خلبان محمد غلامحسینی اختصاص دارد به زودی منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین، «مهمان صخره‌ها» اولین کتاب از مجموعه خاطرات خلبانان نوشته راحله صبوری درباره زندگی محمد غلامحسینی، یکی از خلبانان جنگ است. غلام حسینی در عملیات والفجر ۲ وظیفه حفاظت از پوشش هوایی کرمانشاه را برعهده داشته است که در اواسط این عملیات در آسمان با چند جنگنده عراقی درگیر می‌شود و طی یک تعقیب و گریز مجبور می‌شود به سمت کردستان و مرز آذربایجان غربی برود.

خلبان غلامحسینی که به شدت مجروح شده مجبور به ایجکت (فرود اضطراری) می‌شود. او بعد از اینکه ایجکت می‌کند ناخواسته وارد حوزه استحفاظی حزب دموکرات کردستان می‌شود و توسط این گروه به اسارت در می‌آید. غلامحسینی از تیرماه تا آبان ماه در اسارت این گروه بوده و بعد آزاد می‌شود که بخش عمده‌ای از خاطرات کتاب به روایت این دوران اختصاص دارد.

روایت کتاب به صورت اول شخص است و به گفته نویسنده آن؛ این کتاب جذابیت‌های خاصی دارد، نفس بیان خاطرات و زندگی یک خلبان به اندازه کافی برای مخاطب جذابیت دارد و صحنه‌های تعقیب و گریز و زد و خورد در آسمان و فراز و نشیب‌ها و مشکلاتی که خلبان جنگی دارد به جذابیت بیشتر این کتاب کمک کرده است.

۲۹۱/۶۰

کد خبر 155578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • نیما DE ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۱
    0 0
    ایجکت فرود اضطراری نیست...پرتاب خلبان به بیرون است