نمایشگاه «لباس سربازی» در فرهنگسرای نفت آبادان بر پا شد

در نخستین روز از هفته دفاع مقدس؛ از سوی روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان نمایشگاهی تحت نام «لباس سربازی» در محل فرهنگسرای نفت (انکس) برپا شد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، مدیر روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان در آئین افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: نمایشگاه مذکور  با هدف پاسداشت یاد و خاطره شهدای پالایشگاه اعم از آتش نشان، عملیاتی، مهندسی و بسیج در دوران دفاع مقدس و انتقال ارزشهای جهاد و شهادت به نسلهای کنونی و آینده در محل فرهنگسرای نفت برپا شده است.

مهدی رشیدی؛ با بیان اینکه نمایشگاه لباس سربازی در محورهایی همچون مدافعان جهاد، مدافعان امنیت و مدافعان سلامت طراحی و اجرا شده تا جهاد نیروهای بخشهای مختلف  پالایشگاه و رشادتهای مردم غیور منطقه را به معرض عموم بگذارد؛ گفت: در این نمایشگاه تعداد زیادی تصاویر مربوط به وقایع روزهای دفاع مقدس در پالایشگاه و توسط کارکنان بخش های مختلف آن؛ برخی قطعات به جای مانده از حمله هوایی به پالایشگاه و تجهیزات و ادوات  بکار رفته برای اطفای حریق ناشی از تهاجم دشمن و برخی ادوات جنگی همچون تانک و خودروهای امدادی در داخل فرهنگسرا و بخشهایی از محوطه ی بیرونی آن به معرض دید مراجعان گذاشته شده است.

وی با اشاره به طراحی نمایشگاه در دو بخش دفاع مقدس و اربعین؛ افزود: در بخش دیگری از این نمایشگاه با عنوان اربعین صحنه های گوناگون حادثه ی کربلا در قالب ماکت تهیه و به معرض دید گذاشته شده است.

مدیر روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان تصریح کرد: این نمایشگاه از امروز (۳۱ شهریور ماه) تا هفتم مهرماه صبح ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۷ الی ۲۱ برای بازدید عموم دایر است.

رشیدی؛ با اشاره به شرایط ناشی از شیوع کرونا که سبب بروز مشکلات روحی برای شهروندان شده است؛ یادآور شد: با برنامه ریزیهای انجام شده، سریال مستند هفت قسمتی «در محاصره» هر شب از ساعت ۲۰ تا ۲۱ در محل سینمای روباز فرهنگسرای نفت برای علاقمندان نمایش داده می شود.

به گزارش خبرآنلاین؛ در حاشیه ی آئین برپایی این نمایشگاه از ۸ جانباز و ایثارگر پالایشگاه در دوران جنگ تحمیلی به طور نمادین تقدیر شد.

48

کد خبر 1557327

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =