۰ نفر
۱۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۳:۴۶

واحد مرکزی خبر نوشت:

عایشه قذافی دختر معمر قذافی رهبر لیبی روز سه شنبه در دادگستری بلژیک شکایتی علیه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی - ناتو- در خصوص جنایات جنگی  مطرح کرد. وکلای وی با اعلام این خبر افزودند تلاش می کنند مسدود شدن دارایی های رژیم لیبی را که از سوی اتحادیه اروپا اتخاذ شده است متوقف کنند.

لوک بروسوله یکی از وکلای وی ،کمی پس از ارائه شکایتی به نام عایشه قذافی به دادسرای بروکسل و دادسرای فدرال بلژیک ، گفت:تصمیم ناتو برای هدف قراردادن خانه ای در طرابلس ، یک جنایت جنگی است. این شکایت به حمله نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی در سی ام آوریل گذشته مربوط می شود که به گفته طرابلس در آن حمله سیف العرب بیست و نه ساله کوچکترین پسر قذافی و سه نوه قذافی (دو ساله و چهار ساله) و نیز دوستان و همسایگان آنها کشته شدند.

ژان شارل چیکایا  دیگر وکیل دختر قذافی خاطر نشان کرد: قطعنامه هزار و نهصد و هفتاد و سه سازمان ملل به ناتو اجازه می دهد برای حفظ مردم لیبی اقدام نظامی کند اما حتی در شرایط جنگ نباید به غیرنظامیان حمله کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل ، در متن این شکایت آمده است : هدف یک ساختمان غیر نظامی بوده است که افراد غیر نظامی در آن ساکن بودند و نه مرکز فرماندهی و مدیریت نظامی.خانم عایشه قذافی به عنوان مادر یکی از کودکان کشته شده و عمه دو کودک دیگر و نیز خواهر سیف العرب متحمل صدمه غیر قابل تحملی شده است. به عقیده این وکلا ، مسئولان ناتو با دقت عملیات های خود را برنامه ریزی می کنند و باید این حمله را یک اقدام عمدی و جنایت جنگی  دانست.
5151

کد خبر 155921

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =