عضو فراکسیون اصولگرایان با بیان اینکه سؤال از رئیس جمهور را تاکنون به ملاحظات گوناگون مسکوت گذاشته بود، از امضای 90 نماینده برای این سوال خبر داد و گفت: به فضل خدا این سوال را به جریان خواهیم انداخت.

علی مطهری نماینده تهران در گفت​وگو با خبرآنلاین، در پاسخ به سوالی که جویای نظر وی در خصوص نشست خبری دیروز رئیس جمهور بود، گفت: نظرات ایشان درباره سیاست خارجی و بیداری اسلامی منطقه و مسأله فلسطین و همچنین مسائل اقتصادی داخلی از جمله اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در مجموع خوب بود اما از بعضی جهات دیگر اشکالاتی داشت . مثلاً ایشان در پاسخ به سؤالی درباره انتقادات علما از دولت ، گفتند « ایران کشوری آزاد است و همه در آن حق اظهارنظر دارند » در حالی که وقتی تعداد قابل توجهی از علما نسبت به موضوعی انتقاد دارند ، دولت باید ترتیب اثر بدهد نه اینکه به کار خود ادامه دهد و بگوید همه حق اظهار نظر دارند . مفهوم آن این است که شما هرچه می خواهید بگویید ما کار خودمان را می کنیم . همین نحوه برخورد با روحانیت است که بسیاری از مراجع را با دولت مسأله دار کرده است .

وی افزود: در زمینه اجرای قانون نیز رئیس جمهور با پافشاری بر برداشت خود از قانون در واقع بر ادامه قانون گریزی تأکید کرد. در حالی که مرجع تفسیر قانون را قانون اساسی مشخص کرده است به این ترتیب که مفسر اصول قانون اساسی شورای نگهبان است، مفسر قوانین عادی مجلس شورای اسلامی است و مرجع تطبیق مصوبات دولت با قوانین عادی رئیس مجلس است . آقای رئیس جمهور گفتند « دولت موظف است برداشت خود از قانون را اجرا کند نه برداشت دیگران را » در حالی که در موارد اختلافی ، دولت موظف است تفسیر مرجع قانونی از قانون را اجرا کند .

مطهری با بیان اینکه رئیس​جمهور جریان مشائی را نیز در پاسخ به سوالات خبرنگاران زیرکانه تأیید کرد، ادامه داد: البته هیچ نشانه ای از اینکه آقای احمدی نژاد از لیبرالیسم فرهنگی یا از مکتب ایران تبری جسته باشد و یا حساسیتی نسبت به تخلفات مالی و قانونی اطرافیان خود نشان داده باشد مشاهده نشد و آن نظریه که هیچ تفکیکی میان آن جریان و آقای احمدی نژاد نیست و در واقع یک جریان است تقویت گردید .

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور در مورد مقاومت 12 روزه خود در مقابل حکم حکومتی ابقای وزیر اطلاعات هم هیچ توضیحی نداد، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که آقای احمدی نژاد می خواهد به راه طی شده دولت از نظر فرهنگی و اعتقادی و سیاسی ادامه دهد . لذا لازم است که مجلس ایشان را به حرکت در مسیر درست چه از نظر اجرای قانون و چه در حوزه فرهنگ وادار کند .

مطهری تاکید کرد: به همین جهت سؤال از رئیس جمهور را که تاکنون به ملاحظات گوناگون از جمله امید به بازگشت رئیس جمهور به مسیر درست مسکوت گذاشته بودیم و نزدیک به 90 امضا دارد به فضل خدا به جریان خواهیم انداخت و فکر می کنم به صلاح کشور است و موجب تفاهم بیشتر دولت و مجلس و رفع بسیاری از سوء تفاهمات خواهد شد .

/2929

کد خبر 156075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 24
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • دلسوز وطن IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  1 0
  آقای مطهری عزیز، بیاد بیاورید 2 سال پیش را که پس از صبر و فکر و استخاره بسیار در مطلبی که در تابناک از شما منتشر شد فرمودید "من احمدی نژاد اصلاح شده را به موسوی ترجیح می دهم" و بدین شکل از آقای احمدی نژاد حمایت فرمودید که در پیامی در پایین همان مطلب برای شما نوشتم چطور فکر می کنید آقای احمدی نژاد و جریان فکری ایشان قابل اصلاح باشد؟! بهر حال خوشحالم که به اشتباه خود پی برده اید و در جهت جبران می کوشید. امیدوارم در این راه موفق باشید و زحماتتان به نتیجه برسد.
 • mojtaba TR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  1 0
  آقای مطهری من شما رو مظهر نماینده آزاد و شجاع می دانم و از همینجا خدا قوت می گویم.هرچند در ابتدای راه بدون هیچ گرم کردنی آمدید و حرف زدید که آن زمان کسی حرف های شما را نفهمید و انگ مخالف را به شما زدند خوشحالم که حرف های شما ثابت شد
 • اواره وطن IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  0 0
  اقاي مطهري زماني ميتوانيد كار را درست انجام دهيد كه راي مردم محترم باشد ولاغير.
 • عبداله GB ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  0 0
  انشالله کی‌؟ تا قبل از برف زمستون سال دیگه یا قبلش؟
 • بدون نام IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  0 0
  زنده باد علی مطهری. ضمنا دوست گرامی "دلسوز وطن" آقای موسوی را فراموش کن ایشان با ژست وطن دوستی و راه امام خودخواهی ها و غرور خود را ارضا کرد.
 • امید به اینده ایران عزیز IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  0 0
  امید به اینده ایران عزیز را با جبران اشتباهات برگردانید
 • بدون نام IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  0 0
  امر سوال را انجام دهید ومملکت را با قانون مندی به پیش ببرید کوتاهی باعث بی اعتباری کشور وهرج ومرج بیشتر ی را به دنبال خواهد داشت با نشکر ار مطهری عزیز
 • بدون نام IR ۲۱:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  0 0
  «و آن نظریه که هیچ تفکیکی میان آن جریان و آقای احمدی نژاد نیست و در واقع یک جریان است تقویت گردید» واقعا خسته نباشید. ینی معلوم نبوده واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • بدون نام IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  0 0
  والا آنچه ما دیدیم بسیار خجالت آور بود. اگر من به جای آن خانم دانشجو بودم به جای لبخند فریاد می کشیدم که آقای رییس جمهور اینجا ایران است و شما نمی توانید مثل خبرنگاران آمریکایی سر ما را به طاق بکوبید. پرسش مشخص پاسخ روشن می خواهد.
 • بدون نام US ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۸
  0 0
  بی جا می کنی
 • بنده خدا IR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  0 0
  امید اون داریم که تصمیم جناب مطهری ازروی بغض وکینه نباشد
 • بدون نام IR ۰۳:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  0 0
  وزیر رو میخواستید استیضاح کنید و قسم خورده بودن امضاشون رو پس گرفتن! حالا میگید طرح سوال از رئیس جمهور رو کلید میزنیم؟ آقای مطهری این 90 تا امضا به نظرم کمتر بشه..
 • ایرانی IR ۰۴:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  0 0
  آقای مطهری کجای این اشکال دارد در کشوری که ما ادعا می کنیم آزادی بیان وجود دارد کسی بتواند نظر و عقیده اش را بیان کند، می گویید از مکتب ایرانی نگویید باعث اختلاف در امت اسلامی می شود! در حالی که همین کشور های اسلامی نظیر عربستان، بحرین، کویت، ..... ظاهر با ما مراوداتی دارند اما در عمل تشنه خون جوانان این مرز و بوم هستند ما در بحرین این را به وضوح دیدیم و می بینیم، از خبر آنلاین می خوام به صورت گزینشی عمل نکنه هر چند که میدونم این نظر رو پخش نمی کنه
 • بدون نام IR ۰۴:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  0 0
  احسنت جناب مطهری خدایش حفظ کند................
 • بدون نام IR ۰۴:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  0 0
  خدا کنه نماینده های مجلس به خودشان بیایند و هرچه زودتر این کار را انجام بدهند
 • جعفر IR ۰۵:۰۴ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  0 0
  عرض خود میبری و زحمت ما میداری
 • بدون نام IR ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  0 0
  حرفاش ارزش خوندن نداره! فقط میدونم این مردک به خاطر جمع کردن رای مخالفان دولت داره این کارا رو میکنه! ولی کور خونده
 • بدون نام IR ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  0 0
  مصلحت ایران اسلامی نباید فدای یک گروهک انحرافی شود این نظام باخون پاک هزاران جوان حفظ شده وباتوکل به خدا،وحدت مردم ورهبری امام ومقام رهبری تداوم داشته است مسئولین باید خدمتگزار مردم باشند وبرای خدمت منتی برهیچ کس ندارند
 • رزمنده IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  0 0
  آقای مطهری اگر نتوانی جمع و جور کنی و سوال از رئیس جمهور تعطیل شود جان خودم بهت خواهند گفت: "دروغگوی بزرگ"
 • بدون نام SE ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  0 0
  خیلی بعیده
 • بدون نام IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
  0 0
  اقای مطهری از اغاز فعالیتشان در مجلس تا کنون نشان داده اند که نه تنها نسبت به مسائل مملکتی اگاهی عمیقی دارند بلکه در عمل نیز منافع کشور و نظام را به هر چیز دیگری ترجیح می دهند.ایشان هرگز از چهارچوب اعتدال خارج نشده و حقیقتا فرزندی خلف برای مطهری بزرگ و انسانی شایسته برای خدمت به کشورند.
 • حسن IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۲
  0 0
  آقاي محترمي كه گفتي بي جا مي كني شما از طرفداران احمدي نژاد هستيد؟
 • بدون نام IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۴
  0 0
  بجاي سوال از رييس جمهور ازخودتان وتوكلي وكواكبيان بپرسيد دراين مدت نمايندگي چه كرديد
 • بنده خدا IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۵
  0 0
  درود خدا و اولیا خدا بر حق گویان دورد بر جنای مطهری خلف صالح شهید مطهری