۰ نفر
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
چرا وزارت نیرو نتوانست به وظایف خود عمل کند؟

عیسی بزرگ‌زاده یکی از مدیران ارشد بخش آب کشور در طول دو دهه اخیر بوده است.

در گفتگویی بدون خط‌خوردگی و شفاف که چند ماه پیش در جریان رویداد اینوتکس در محوطه باز پارک علم و فناوری پردیس برگزار شد، کوشیدم برای این پرسش کلیدی پاسخی بیابیم: اینکه چرا وزارت نیرو به موقع و قاطعانه از مایملک آبی تحت مدیریتش دربرابر بخشی از حاکمیت که دنبال احداث سد، حفر چاه و استقرار صنایعی نامتناسب با شرایط بوم‌شناختی مملکت بود، دفاع نکرد و چرا با سکوتش چراغ سبز نشان داد به ناپایدارترین شیوه توسعه در مملکت که حاصلش را اینک در تشدید پدیده فرونشست، پدیدارشدنِ فروچاله‌های فراوان، نابودی تالاب‌ها، افزایش چشمه‌های تولید گرد و خاک و انفعال در روابط آبی با همسایه‌های غربی و شرقی می‌بینیم؟

پاسخ بزرگ‌زاده، به نظرم بسیار مهم است و جای تامل فراوان دارد. او به یک نارسایی یا ناسازه خطرناک در صحنه مدیریت کشور اشاره می‌کند ... سخنان وی با توجه به انتشار کتاب‌های اخیرش که آشکارا به نقد سیاست‌های آبی کشور پرداخته، بسیار حایز اهمیت است.

این گفتگو البته حدود چهل دقیقه به طول کشید که کمتر از پانزده‌دقیقه آن را به دلیل محدودیت‌های اینستاگرام منتشر کرده‌ام. اینجا
اما خواهشم این است که حتماً نسخه کاملش را در کانالم در یوتیوب تماشا کنید تا دریابیم چرا اصفهان، خوزستان، خراسان، کرمان، جازموریان، بختگان، ارومیه، لرستان، فارس و ... به چنین موقعیت نگران‌کننده‌ای فرو غلتیده‌اند؟ 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1563258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =