۰ نفر
۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰

فیلسوفِ هدایتگر

هادی انصاری
فیلسوفِ هدایتگر

روح ملکوتی فقیه وارسته ، حکیم متأله و عارف عامل، عالم عامل، محور مکتب فلسفه اسلامی دوران، عالم گرانقدر و مجتهد مسلًم، بقیًة السلف، حضرت آیت الله معظًم حاج سید رضی شیرازی، نواده سید المجدًد میرزای شیرازی به ملکوت اعلی پیوست. 

إنًا لله و إنًا الیه راجعون. النعمة إذا فُقِدت ، عُرِفتْ. ایشان نزدیک به یک قرن زندگی درخشان علمی در حوزه های علمیه نجف أشرف ، مشهد مقدس ، قم و تهران پرتو افشانی علمی نمود و صدها شاگرد از کنار سفره علمی و اخلاقی و فلسفی و عرفانی ایشان خوشه چینی نمودند.

سفرهای تبلیغی ایشان به اتریش و فرانسه و ترکیه و بیت المقدس و جز اینها از دیگر اقالیم اسلامی و غیر اسلامی ، از سوی مرحوم آیت الله العظمی بروجردی ، و تبیین اهداف اسلامی در جامعه و هدایت صدها نفر به اسلام و تشیع و عهده داری امامت جماعت و درس و تفسیر نزدیک به شش دهه در مسجد شفاء و دهها ویژگی دیگر در دفتر خدمات زندگی پر برکت این بزرگ مرد علمی و اخلاقی و فیلسوف متألًه دیده می شود. 
بیش از چهار دهه از نزدیک با این بزرگ و شخصیت برجسته آشنا بوده و حضور در انجمن و محضر او ، موجب بهره از رشحات علمی و معنوی و اخلاقی و تاریخی او برای حاضران می گردید. 
اینجانب فقدان این فقیه عالیقدر را به ساحت حضرت ولی عصر عج ، مراجع عظام حوزه های علمیه نجف أشرف وقم ، و علماء و رموز شیعه ، و شاگردان و دوستداران ، به ویژه خاندان معزز و والای شیرازی تسلیت عرض می نمایم. 
علوً درجات را برای روح والای آن فقیه بزرگوار از درگاه ایزد منًان خواستارم. 

فیلسوفِ هدایتگر

خادم افتخاری اعتاب مقدسه و عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران

کد خبر 1578888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =