تیتر سه وبلاگ‌ها

 • آرامگاهی بر بلندای شهر ری

  آرامگاهی بر بلندای شهر ری

  بیش از چهار دهه پیش ، جمعه ای به زیارت امامزاده واجب التعظیم ،وسید الکریم ، حضرت عبد العظیم حسنی مشرف شده وسپس به اشاره یکی از خادمان ، به زیارت مزاری که بنام بی بی شهربانو ، همسر امام حسین ع ومادر امام سجاد ع بود ، با سختی ودشواری خاصً خود از سینه کوهی در ری بالا رفته وبه زیارت این مکان پرداختم.

 • خاندان دست به قلم

  خاندان دست به قلم

  به بهانه دهمین سالگرد رحلت آیت‌الله حاج شیخ محی‌الدین مامقانی

 • در بارگاه عبد صالح تهران

  در بارگاه عبد صالح تهران

  امامزاده صالح نام آرامگاهی در منطقه تجریش تهران است.

 • در سرداب امامزاده صالح

  در سرداب امامزاده صالح

  پنج سال است که میان دوروز همایش ملی قرآن ، عترت وسلامت فرهنگستان علوم پزشکی ایران ، شبی را به گردهمایی قاریان وحافظان قرآن جامعه پزشکی ایران که اغلب از برجستگان علمی وصاحب نام پزشکی کشور ومنطقه بشمار می آیند ، اختصاص داده وشب أنس با قرآن را در یکی از مراکز متبرک ومراقد امامزادگان تشکیل می دهیم.

 • مردی که بهشت در انتظار او بود

  مردی که بهشت در انتظار او بود

  شهادت زیبایی که رسول خدا ص در باره عمار یاسر، داده است.

 • دست راستم را قطع کردید، امسال نوبت دست چپم است

  دست راستم را قطع کردید، امسال نوبت دست چپم است

  هادی انصاری: در مدت حکومت عباسیان، بی‌شک خلیفه‌ای چون متوکل پیدا نمی‌شود که دست جور و ستم را به خصوص بر شیعیان نگسترانیده باشد.

 • مصحفی با نام شهیدان حرم

  مصحفی با نام شهیدان حرم

  هادی انصاری: دیروز یکشنبه ۳۰ دی ماه سال ۱۳۹۷ شمسی ، به دعوت آقای دکتر رهردار ، برای دیدن مصحف شریفی که به قلم ۳۰ نفر از کاتبان قرآن کریم که از خوشنویسان کشور در این زمینه بشمار می روند ، کتابت شده است ، به مرکز ( دار الکتابه ) رفتم.

 • حضور در بیت‌الشرف

  حضور در بیت‌الشرف

  هادی انصاری: سنت همه ساله، توفیق یار گردید که در مجلس سوگ شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، در بیت الشرف حضرت آیة الله جعفری اراکی شرکت نمایم.

 • روحانی پیشتاز عرصه‌ها

  روحانی پیشتاز عرصه‌ها

  هادی انصاری: به مناسبت تقدیر از شیخ سامی مسعودی، مرد خستگی ناپذیر.

 • سرداری با ۲ بال بهشتی

  سرداری با ۲ بال بهشتی

  هادی انصاری: جعفر بن ابیطالب، مشهور به جعفر طیًار، بیست سال بعد از عام الفیل در مکه به دنیا آمد.

 • ساعتی به درازای ۳۰ سال

  ساعتی به درازای ۳۰ سال

  هادی انصاری: روز جمعه ۲۱ دی ماه جاری ( ۱۳۹۷ ش) به دعوت عمه‌زاده عزیزمان ، جناب حاج محسن سلطانی به منطقه پیرامونی شمال شرق تهران «سینک» دعوت شدیم.

 • پاسخ به کژاندیشان!

  پاسخ به کژاندیشان!

  هادی انصاری: نخستین بار در سال ۱۳۹۴ شمسی ، توفیق یافتم که به همراه کارشناسان و مهندسین سازه مشهور ایرانی و نیز مسوولین بخش عمرانی آستانه حسینی، گام بر بام بارگاه مطهر حسینی نهاده و از نزدیک، این فضای روحانی و غیرقابل توصیف را احساس نمایم.

 • بین‌الحرمین، واژه‌ای نو در نوحه‌خوانی مداحان

  بین‌الحرمین، واژه‌ای نو در نوحه‌خوانی مداحان

  هادی انصاری: بین الحرمین به صحن یا میدان میان حرم امام حسین و حضرت ابوالفضل (ع) گفته می‌شود. در چند دهۀ اخیر، این اصطلاح در ادبیات عاشورایی بسیار گفته می‌شود.

 • قلب تپنده مردم اردبیل

  قلب تپنده مردم اردبیل

  هادی انصاری: برای نخستین بار در سال ۱۳۷۸ شمسی، با او در مسجد النبی ص به هنگام نماز مغرب، آشنا شدم.

 • بر مزار ستاره‌ای از خاندان والای محلاتی

  بر مزار ستاره‌ای از خاندان والای محلاتی

  هادی انصاری: نزدیک به نیم قرن است که همواره نام شیراز، پس از بارگاه حضرت شاه‌چراغ وحضرت سیدمحمد عابد و حضرت سید علاءالدین حسین ابن موسی الکاظم علیهم السلام، برای من با نام مرحوم آیت‌الله حاج شیخ بهاءالدین محلاتی و فرزند والامقام ودانشمندش، مرحوم آیة الله آقامجدالدین محلاتی، قرین بوده است. 

 • دیدار از ارگ کریم‌خانی

  دیدار از ارگ کریم‌خانی

  هادی انصاری: روز جمعه هفتم دی‌ماه (۱۳۹۷) بامدادان در حالی که باران رحمت الهی از نیمه‌های شب، همچون مشک دریده شده از آسمان به زمین سرازیر بود، و مردم شیراز خوشحال از نزول باران رحمت الهی، به همراه دوست عزیز و فرهیخته گرامم، جناب حجة الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد برکت که از فضلا و اساتید حوزه علمیه شیراز و نیز مدیر مدرسه علمیه (ولی عصر ) بشمار می‌آیند، راهی بازدید از ارگ کریم‌خان و جز اینها شدم. 

 • آرامگاه شاه‌چراغ (ع)، نگین سبز شیراز

  آرامگاه شاه‌چراغ (ع)، نگین سبز شیراز

  هادی انصاری: حرم حضرت شاه‌چراغ در مرکز شهر شیراز مدفن حضرت سید احمد برادر امام رضا (ع) و فرزند امام هفتم (ع) شیعیان است. این بنا در دوره اتابکان فارس در سده ششم هجری قمری ساخته شده‌است. گنبد و بارگاه آن دارای کاشی کاری‌های زیبایی است.

 • سفر به شیراز، سومین پایتخت حرم اهل بیت (ع)

  سفر به شیراز، سومین پایتخت حرم اهل بیت (ع)

  هادی انصاری: سفرنامه شیراز همراه با دکتر ملک حسینی، چهره ماندگار و برجسته پیوند کبد در بیمارستان بوعلی سینا

 • اقامتگاه حضرت حجت پس از ظهور

  اقامتگاه حضرت حجت پس از ظهور

  هادی انصاری: مسجد سهله، که به نام امام زمان(عج)طبق روایات شهرت یافته است، در اطراف کوفه، در ۲ کیلومتری شمال غربی مسجد اعظم کوفه، کهن‌‏ترین مکان منتسب به حضرت بقیةاللّه(عج) است.

 • ماجرای تدفین امیرکبیر در کربلا

  ماجرای تدفین امیرکبیر در کربلا

  محمدتقی خان امیرکبیر را ابتدا در همان کاشان دفن کردند اما چند ماه بعد، با پیگیری‌های همسرش عزت‌الدوله، از آنجا که طبق وصیت مرحوم امیر کبیر به وصیً خود مرحوم حاج شیخ عبد الحسین تهرانی معروف به شیخ العراقین در دفن پیکرش در کربلا ، جسد را به کربلای معلی منتقل کردند تا برای همیشه در رواق شرقی حرم سیدالشهداء(ع) آرام گیرد.

 • پیکر جون، غلام ۳ امام (ع) در کربلا

  پیکر جون، غلام ۳ امام (ع) در کربلا

  هادی انصاری: بعد از ده روز از رخداد عاشورا ، جمعی از قبیله بنی اسد بدن شریف جون ، غلام أبوذر غفاری را پیدا کردند در حالی که صورتش نورانی و بدنش معطر بود و سپس او را دفن کردند.

 • خاندانی خدمتگزار

  خاندانی خدمتگزار

  هادی انصاری: حوزه علمیه نجف أشرف، نخستین حوزه علمیه ویژه شیعیان است که در سدهٔ پنجم قمری در شهر نجف عراق در کنار بارگاه امیر المومنین  علی ابن ابی طالب ع از سوی شیخ طوسی برپا شد. حوزه علمیه نجف بیش از هزار سال سابقه دارد.

 • سرداب مقدس، قدمگاه ۳ امام معصوم (ع)

  سرداب مقدس، قدمگاه ۳ امام معصوم (ع)

  هادی انصاری: شهر سامراء، یکی از ۴ شهر مقدس عراق است. این شهر در ۱۲۴ کیلومتری شمال بغداد و در سمت شرق رودخانه دجله قرار گرفته است.

 • در بارگاه سیدالکریم(س)

  در بارگاه سیدالکریم(س)

  هادی انصاری: عبدالعظیم حسنی در سال ۱۷۳ قمری (۷۸۹ م)، در زمان امام موسی کاظم ع در شهر مدینه زاده شد. پدرش عبدالله و مادرش فاطمه نام داشتند. همسر وی خدیجه ،دختر قاسم بن حسن بن زید بن امام  حسن مجتبی ع بود.

 • تعرض به بزرگان حوزه و شیعه

  تعرض به بزرگان حوزه و شیعه

  هادی انصاری: با آیة الله العظمی سید محمدجواد علوی _بروجردی دامت برکاته بیش از دو دهه است که معاشرت دارم و مستقیم و غیر مستقیم از دروس و مباحث خصوصی تا سخنرانی های علمی و ارزشمندشان در همایش ها و مجالس دینی در داخل و خارج کشور استفاده کرده و بهره برده ام . سفرهای متعددی را توفیق داشته ام که در رکاب ایشان ودر کنارشان باشم.

 • هفتم صفر، در سوگ کریم اهل بیت(ع)

  امام حسن ع نخستین فرزند امام علی ع و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است که در نیمه ماه مبارک رمضان سال سوم هجرى قمرى در مدینه منوره دیده به جهان گشود و با تولد خویش، در جدش پیامبر ص و سایر اهل بیت علیهم السلام شادى و نشاط ویژه اى پدید آورد.

 • در سوگ سخنوری توانا

  نزدیک به نیم قرن پیش ، نخستین بار با این سخنور توانا که در آن هنگام نزدیک به چهار دهه از زندگی خود را سپری کرده بود ، روبرو گردیدم.

 • حضور در حسینیه روحانی خدمت‌گزار

  امشب هم‌چون سنت هرساله خویش، توفیق یار گردید که در حسینیه مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج شیخ محمدشریف مهدوی، خدمت‌گزاری که در بخش‌های دیپلماتیک، و سیاسی و فرهنگی، وظیفه اصلی خویش را نه تنها از یاد نبرد بلکه هرچه کوشاتر در پست‌های گوناگونی که نزدیک به سه دهه، عهده‌دار آن بود، خدمات گسترده‌ای را در راستای دیپلماتیک و نیز فرهنگی و در لباس یک روحانی خدمت‌گزار، به معنای واقعی کلمه، ارائه نمود، حضور یافته و روح بلند و گسترده او را در این حسینیه که همواره بر یک صندلی در آغازین حسینه متواضعانه می‌نشست و از میهمانان و عزاداران سالار شهیدان، مفتخرانه و متواضعانه، پذیرایی می‌کرد و خیرمقدم می‌گفت، حس می‌نمودم.

 • سنتی پایدار

  در طول تاریخ ،محرم وصفر ،پس از رخداد عاشوراء وشهادت سالار شهیدان وفرزندان ویاران با وفایش ، همواره ماه وروزهای حزن شیعیان ونه ،بلکه مسلمانان ونیز نه، بلکه تمام آزاد مردان وحقً جویان جهان بشریت بشمار آمده ومی آید.

 • حضور در مجلس عزایی به درازاى یک قرن

  امشب توفیق تشرف به مجلس عزای حضرت أباعبد الله ع در بیت مرحوم آیة الله حاج سید صادق موسوی خلخالی را یافتم.