استمرار آلودگی هوای اصفهان تا روز جمعه/افراد حساس از تردد در شهر خودداری کنند

کارشناس هواشناسی استان اصفهان با اشاره به افزایش شاخص آلودگی هوا در اصفهان تا روز جمعه گفت: توصیه می شود که افراد حساس از تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.

محمدرضا رفیعی، کارشناس هواشناسی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار کرد: در شبانه روز گذشته دمای شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات به ۱۴ درجه سانتی‌گراد و در سردترین ساعات به منفی یک درجه سانتی‌گراد رسید. طی این مدت چوپانان با دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد و فرودگاه شهید بهشتی با منفی ۶ درجه سانتی‌گراد سردترین شهر اصفهان بوده است. دمای فعلی شهر اصفهان صفر درجه سانتی‌گراد است که نسبت به دیروز تغییری نداشته است.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد: امروز بارش باران در مناطق کوهستانی و وزش باد در مناطق غرب و شمال استان اصفهان پیش بینی می شود که منجر به لغزندگی جاده ها و کاهش دید و احتمال کولاک برف در گذرگاه ها و گردنه های کوهستانی دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوا تا روز جمعه در کلانشهر اصفهان ناسالم خواهد بود، تصریح کرد: در مناطق مرکزی و صنعتی و کلانشهر اصفهان افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود و به شهروندان به ویژه گروه های حساس نیز توصیه می کنیم از تردد غیرضروری در فضاهای باز خودداری کنند.  

رفیعی اظهار کرد: دمای شهر اصفهان در گرمترین ساعات به ۱۲ درجه سانتی گراد و در سردترین ساعات به منفی ۲ درجه سانتی گراد می رسد. خوروبیابانک با دمای ۱۸ درجه سانتی گراد گرمترین و فرودگاه شهید بهشتی با منفی ۷ درجه سانتی گراد سردترین نقطه استان اصفهان است.

48

کد خبر 1580051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =