مجید ابهری

76 درصد از نوجوانان و جوانان بزهکار، فرزندان خانواده‌های طلاق هستند. با توجه به گسترش ناهنجاریهای رفتاری در بین نوجوانان و جوانان مخصوصا دختران فراری باید توجه داشت که فقط افسردگی نیست که باعث فرار دختران میشود بلکه دوستی های زودگذر و هوس های برخاسته از غریزه جنسی، فریبکاری برای ازدواج، دوستی های تلفنی و اینترنتی در صورتی که دختران آموزش های لازم را نبینند و با والدین روابط دوستانه نداشته باشند اغلب اوقات منجر به فرار از خانه می شود.

 اغلب دختران فراری اگر در سه روز اول توسط نهادهای مربوطه یافته نشده و به خانواده برنگردند، مورد آزارهای جنسی قرار گرفته و حتی جان خود را نیز به احتمال زیاد در این راه از دست میدهند.

فرزندان طلاق در خط اول بزهکاری قرار دارند مخصوصا وجود نامادری یا ناپدری اگر آزارهای جسمی و روانی توسط آنها صورت گرفته و ادامه یابد، خانواده‌های بدسرپرست یعنی آنها که دارای پدر معتاد یا پدر و مادر اسیر اعتیاد باشند، خانواده هایی که دوستان فرزندان خود را کنترل نکرده و آنها را به حال خود رها می کنند باید بدانند که دلبندان خود را در معرض آسیب قرار می دهند.

فعالیت های فرهنگی و حمایتی نسبت به فرزندان خانواده های طلاق یا نوجوانانی که والدین آنها در زندان بسر می برند، انجام مشاوره های رفتاری با آنها، حمایتهای فرهنگی و آموزش مهارت های اجتماعی به فرزندان خانواده های زن سرپرست با توجه به خلاء عاطفی در این گونه افراد قدم های اولیه و اصلی در پیشگیری های فرهنگی و اجتماعی درمورد این فرزندان است.

کد خبر 159169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =