نماینده ملایر: انتصاب علی عسگری را از نهادهای بالاتر به وزیر نفت دیکته کردند

شرق به نقل از هادی بیگی نژاد نماینده ملایر در باره انتصاب علی عسگری به مدیریت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس نوشت:انتصاب صورت‌گرفته منطقی نبود و نباید انجام می‌شد.

 او گفت: این انتصاب باعث دلسردی جبهه انقلاب می‌شود و نیز طرفداران دولت. استدلال برخی این است که نفر قبلی هم از نفت و پتروشیمی نبود، چرا آن زمان اعتراضی نشد؟ پاسخ ما این است که تفکر غرب‌گرایان در کشور همیشه همین بوده و منفعت گروهی برای‌شان خیلی مهم است؛ اما از جبهه انقلاب توقع نداریم مثل ایشان اقدام کنند؛ ولی خوب بالاخره وزیر از اختیارات خودش استفاده کرده و خوب استفاده نکردند. البته این انتصاب با فشار جای دیگری بوده. می‌گویند بررسی کردیم و ایشان بهترین گزینه‌اند.

نماینده مردم ملایر درخصوص وعده وزیر نفت درباره استفاده از نیروهای متخصص در حوزه‌های گوناگون و اینکه آیا مجلس به بحث انتصاب علی‌عسگری ورود می‌کند، گفت: «بله، اگر این انتصاب از جانب وزیر نفت صورت گرفته بود و او در این خصوص تصمیم‌گیر بود، مجلس به بحث ورود می‌کرد و در قالب احضار، پرسش یا حتی استیضاح موضوع را پیگیری می‌کرد؛ اما در شرایط فعلی پیگیری‌های تقنینی مجلس هم احتمالا بی‌تأثیر خواهد بود. در ظاهر این انتصاب توسط وزیر نفت انجام شده؛ اما دستور استفاده از این شخص را نهادهایی بالاتر از وزارت نفت صادر کرده و به وزیر نفت دیکته کرده‌اند».

23302

کد خبر 1593030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رضا IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  1 3
  آقای علی عسگری انسان پاک دستی می‌باشند.
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  2 0
  اینکه بد تر شد