۶ نفر
۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
چرا برنامه زنده تلویزیون را ترک کردیم؟

چرا در برنامه جهان آرای شبکه افق تصمیم گرفتیم تا برنامه زنده را ترک کنیم؟

واقعیت امر این است که ما از قبل اعلام کرده بودیم برای مناظره به برنامه جهان‌آرا نمی‌رویم، بلکه برای پاسخ به اتهامات در برنامه حضور پیدا می‌کنیم لذا این موارد را طی کرده بودیم. بنابراین باید از قبل اعلام می‌کردند که ما هم با علم به اینکه مهمان تلفنی دارند و مهمان همان خانم اتهام‌ زننده است و قرار است، حدود نیم ساعت از 45 دقیقه را در اختیار او قرار بدهند، در برنامه حاضر می شدیم. مجموع این شرایط باعث شد که ما برنامه را ترک کنیم. 

ما بیانیه دادیم و از صدا و سیما خواستیم که فرصت دفاع به ما بدهند، بعد هم با رئیس سازمان، مکاتبه کردیم و پیرو بیانیه خواستیم که هماهنگی لازم برای حضور ما، جهت دفاع صورت بگیرد و نه مناظره لذا آنها هم بعد از نامه ما، این هماهنگی را انجام دادند.

اینکه گفته اند قبل از برنامه با ما در مورد ارتباط با مهمان تلفنی صحبت کرده بودند و ما به این قضیه اعتراضی نداشتیم، کاملا کذب است. به هیچ وجه چنین اتفاقی نیفتاده است. اولا یاوری به ما نگفت که مهمان تلفنی برنامه چه کسی است و ثانیا به ما گفت امکان دارد که در پاسخ، گفتیم نه و اگر به این ترتیب است باید صراحت به ما بگویید، او گفت ممکن است یعنی به نوعی گفت که قطعی نیست.

اگر اصول میزبانی رعایت می‌شد که در برنامه می‌ماندیم و دفاع می‌کردیم. مجری برنامه که دم از اصول می‌زند اصلا آداب گفتگو بر آن برنامه حاکم نبود و حداقل شرایط را نداشت.کاملا غیرحرفه‌ای و غیرصادقانه با ما برخورد کردند. در حقیقت باید از قبل اعلام می‌کردند که مهمان تلفنی دارند و بر همان اساس تکلیف ما روشن می‌شد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1598876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =