مهدی خبیری اتهام خیانت به کشور و مکاتبه برعلیه فدراسیون فوتبال توسط او و محسن صفایی فراهانی تکذیب کرد.

صبح امروز روزنامه وطن امروز از قول منبعی ناشناس در فدراسیون فوتبال نوشته بود:« دو عضو سابق کمیته انتقالی در نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا از انتخاب ، فدراسیون ایران به عنوان فدراسیون برتر قاره انتقاد کرده اند.» در این مطلب آمده بود کنفدراسیون آسیا در پاسخ این نامه از فدراسیون ایران خواسته است که هشدار باشند. این منبع ناشناس مدعی بود:« بن همام ، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا به کفاشیان نوشته است عده ای از داخل ایران بر علیه شما توطئه می کنند!»
دو عضو سابق کمیته انتقالی از جمع 5 نفری چه کسانی می توانند باشند؟ همین دیروز بود که فدراسیون فوتبال بیانیه ای را علیه محسن صفایی فراهانی و خبیری صادر کرد و این خبر جدید هم به احتمال فراوان ، این دو مقام را نشانه رفته است. اما چنین اتهامی تنها باعث به خنده افتادن مهدی خبیری عضو کمیته لیگ کنفدراسیون آسیا و بنیانگذار لیگ حرفه ای ایران می شود. او در پاسخ به چنین اتهامی می گوید:« باید چند نکته را برای تان شرح بدهم. هم کنفدراسیون آسیا و هم فیفا این قدر سرگرم مسائل جاری شان هستند که اصلا وقتی برای اهمیت دادن به این نکات بی اهمیت و مکاتبات خنده دار ندارند. البته من معتقدم اگر نامه ای به مالزی رفته ، واقعا زشت و به دور از شان است که کسی نامه ای را بر علیه کشورش بنویسد. البته اگر کسی چنین نامه ای را بفرستد ، اصلا در تشکیلات آسیایی توجهی به آن نمی شود. حتی اگر این نامه از سوی مقامات داخلی کنفدراسیون باشد و مقامی بر علیه مواضع و منافع کشورش نظری بدهد بلافاصله با آن برخورد می شود. حتما یادتان هست که دو عضو ایرانی پیشین AFC  به دلیل گزارش های شان علیه فدراسیون فوتبال از کار برکنار شدند. سیاست تشکیلات آسیایی فوتبال این است که اجازه ندهد کسی علیه فدراسیون های عضو موضعگیری کند . آنها به فدراسیون های ملی اهمیت ویژه ای می دهند.»
خبیری معتقد است اگر چنین نامه ای صحت داشته باشد ، AFC حتما نامه را در اختیار فدراسیون می گذارد:« به نظر من باید فدراسیون این نامه را پیگیری کند و نامه را منتشر کند که مشخص شود چه کسانی علیه مسائل و منافع کشور با مقامات خارجی مکاتبه کرده اند. البته نکته ای که نباید فراموش شود این است که این قدر کارها در AFC  فشرده است که مثلا ما وقتی برای جلسات به چین یا مالزی می رویم ، فقط یک ساعت زمان داریم و فقط می رسیم که مکارمان را انجام دهیم و همین طور بی برنامه حتی نمی توانیم با دیگر مسئولان ، دیدار کنیم.»
اما مثلا قبلا و در بحبوحه اننتخابات فدراسیون ، رئیس جمهور و رئیس سازمان ورزش خبیری و صفایی را متهم به مکاتبه بر علیه مصالح کشور با کنفدراسیون فوتبال آسیا کرده بودند که در این باره خبیری می گوید:« قبل از اینکه ما حرفی بزنیم ، آنها به این دلیل که روی فدراسیون ایران حساسیت داشتند ، اخبار را از طریق سایت های خبری رسمی ایران می گرفتند و به آنها استناد می کردند. وقتی آنها بخواهند اطلاعات کسب کنند به هیچ کسی اعتماد نمی کنند. آنها روی اظهار نظر مقامات رسمی فقط حساس هستند و وقتی کسی حرفی را بر علیه شان بزند ، حساسیت نشان می دهند.» این جمله خبیری بدون شک جمله داریوش مصطفوی را نشانه رفته است که گفته بود :« فیفا هیچ غلطیی نمی تواند بکند!» این جمله یعنی او و صفایی حتی نقشی مستقیم در برکناری مصطفوی در دوره انتقالی نداشته اند!
خبیری در پاسخ به بیانیه ای که فدراسیون علیه او صادر کرده هم می گوید:« من علیه سازمان لیگ حرفی نزدم و اتفاقا در صف حامیان فدراسیون هستم. از عزیزمحمدی به دلیل مصاحبه قاطعش درباره  حذف تیم هایی که خصوصی نشوند از لیگ ، حمایت کردم و نسبت به مصاحبه یکی از مقامات سازمان ورزش که گفته بود فوتبال خصوصی نمی شود موضع گرفتم چون این جمله بر خلاف قوانین کشور ، اصل 44 قانون اساسی و قوانین کنفدراسیون آسیا است. من دوشنبه با کفاشیان دیدار می کنم و حتما درباره اتفاقاتی که در این روزها افتاده و این سوءتفاهم حرف می زنیم. ما افتخار می کنیم به اینکه بتوانیم کمکی برای پیشبرد فوتبال و این فدراسیون زحمتکش کرده باشیم. همه ما در یک قایق پارو می زنیم.»
اما در قبال موضع خبیری ، واکنش فدراسیون فوتبال در این باره عجیب است. حسینی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال وقتی با سئوال خبرنگار خبرآنلاین در این باره مواجه می شود ، پیش از هر حرفی می گوید:« من این دو عضو را به شما معرفی می کنم ؛ صفایی و خبیری»
او پس از این شروع تند وقتی با این سئوال مواجه می شود که آیا گفته اش را با سند عنوان کرده است ؟ پاسخ می دهد:« من هم این خبر را شنیده ام چند نفر از دوستان خبرنگار این نام ها را به من گفته اند من خودم چنین نامه ای را اصلا ندیده ام و اطلاع ندارم که اصلا این نامه وجود دارد یا نه!»
آیا فدراسیون فوتبال و مدیرانش برای تقابل با صفایی و دوستانش چنین خبری را منتشر کرده اند؟ چرا مدیر روابط عمومی فدراسیون ، آماده گفتن نام ها و ساختن شایعات غیر رسمی علیه این دو عضو کنفدراسیون آسیا است؟ آیا صفایی و خبیری واقعا چنین نامه ای را نوشته اند؟ اگر آنها واقعا این کار را انجام داده اند باید از سوی جامعه فوتبال طرد شوند پس لازم است که فدراسیون فوتبال اگر مدرکی در این باره دارد آن را آشکارا رسانه ای کند.

کد خبر 1601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهرداد IR ۰۷:۲۷ - ۱۳۸۷/۱۰/۱۲
    0 0
    داستان ما داستان فردی است که خود را میکشد تا همسایه خود را به دردسر بیندازد. وای از دست این به ظاهر دلسوزان