عقب ماندگی های بخش مسکن مازندران با اقدام انقلابی و مدیریت جهشی جبران شود

معاون استاندار مازندران با عنوان اینکه در طرح جهش تولید مسکن در سال ۱۴۰۱ در استان ۳۷ هزار واحد پیش بینی شده است که ۱۷ هزار واحد در حال انجام شدن است، گفت: با اقدام انقلابی و مدیریت جهشی، عقب ماندگی های بخش مسکن را جبران کنیم. ‎

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، رضا علیخانی، در جلسه شورای تامین مسکن استان با عنوان اینکه در طرح جهش تولید مسکن در سال ۱۴۰۱ در استان ۳۷ هزار واحد پیش بینی شده است که ۱۷ هزار واحد در حال انجام شدن است و می بایست با اقدام انقلابی و مدیریت جهشی عقب ماندگی های بخش مسکن را جبران کنیم، خاطرنشان کرد: اداره کل راه و شهرسازی متولی و تسهیل کننده ی اصلی مقوله مسکن است و مکلف است با همکاری وزارت امور اقتصاد و دارایی نسبت به تاسیس صندوق توسعه و تسهیل سرمایه گذاری اقدام کند.

وی، افزود: بافت های فرسوده شهرهای استان نیازمند مشوق های لازم و انگیزه بخش برای ساخت و ساز می باشند و اراضی پیشنهادی برای اجرای طرح خودمالکی نیاز به پیگیری ویژه تری دارد.

علیخانی، افزود: در بخش تسهیلات مسکن روستایی از ۹۸۰۰ فقره سهمیه استانی تاکنون ۸۴۲۰ فقره ابلاغ شده است که از این تعداد ۳۴۷۴ نفر به بانک معرفی شدند.

وی گفت: تولید مسکن بر رشد جمعیت و صنایع وابسته اشتغال تاثیر جدی دارد و با رونق مسکن شاهد رونق اشتغال می باشیم و در طرح اقدام ملی مسکن تاکنون ۳۰ درصد از این طرح در استان در حال اجرایی شدن می باشد.

علیخانی، تصریح کرد: حاشیه نشینی آسیب های اجتماعی طلاق فقر شکاف طبقاتی افزایش نرخ بیکاری از پیامدهای شکست طرح های مسکن می باشد که می بایست سیاست گذاری مناسبی در حوزه مسکن صورت گیرد و برای احیا و نوسازی بافت های فرسوده می بایست تدابیر ویژه ای در نظر گرفته شود.

48

کد خبر 1601427

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =